Zoom

Aşkın 7 evresi

Aşk bu, her zaman neşeye boğmaz insanı. İniş-çıkışları, mutluluk-mutsuzlukları vardır. Bir de aşamaları… Bakalım, her aşamada neler yaşarız, bir sonrakine nasıl adım atmalıyız!

alt1. EVRE
İlk bakışma

Onu gördüğün an gözlerini ondan alamadın. Aranızda öyle bir bakışma geçti ki, birbirinize vuruldunuz! Aman dikkat et, ilk göz kontağı çok fena çarpar! Kalabalık bir ortamda olmak bile o an için hiç önemli değildir, çünkü o bakışma anında etrafta olan bitenleri fark etmek mümkün olmaz. Onu sonraki her görüşünde için titrer, garip bir duygu taa kalbine gider… Fakat bu yakışıklının, “erkek arkadaşın” olması için önünde çok uzun bir yol varmış gibi görünür.
Duyguların ne alemde: Hoşlandığın çocukla ilgili hemen gelecek hayallerine kapılmamalı ve kendini kontrol etmelisin. Cool davranmaya çalış ve neler olacağını görmek için zamanın ilerlemesine izin ver.
Bundan sonraki adımın:  Eğer bu çocuk hakkında fazla bir şey bilmiyorsan, biraz dedektifçilik oynaman gerekebilir. Yakın arkadaşlarını, nerelere takıldığını öğrenerek iz sürmeye başla. Ardından, ondan doğru sinyalleri aldığın zaman cesaretini toplayıp ona, örneğin bu hafta sonu için ret edemeyeceği bir plan öner ve kabul etmesini sağla.

Yorum Yapın