Zoom

Aşk satrancı oyna, şah mat olma!

 

Aşk çıkmazın: Kalbinin kapıları kilitli
Arkadaşların bu haline şaşırıyorlar! Tabii ki, her önüne gelen senin Romeo’n olacak diye bir şey yok, ama onca sevgili adayı içinden en azından birkaçını mülakata alsaydın… Senin hayatında aşkın a’sı bile yok. Mutluysan problem yok tabii, ama “sonradan hayal kırıklığına uğrarım diye hiç bulaşmıyorum” diyorsan, konuyu bir daha gözden geçir!
Aşk hamlen: Vezirle her yöne
Önce bir silkelen bakalım! Dünyadasın, etrafında yakışıklı, akıllı ve anlayışlı birçok sempatik tip olabilir. Bunu anlamanın ise tek bir yolu var. Radarları açık tutmak! Dışarı çıkıp arkadaşlarının arasına karış! Hareket konusunda ise vezir gibi esnek ol! Her yöne bir adım git! Her seferinde aynı yöne gitmek aradığını bulmanı zorlaştırabilir. Yeni kıtırlarla tanışmaktan çekinme, onlara doğru bir adım at. Sana uygun olmadığını anladığında hiçbir şey için geç olmayacak, istediğin an başka yöne doğru gidebilirsin!
Mini tüyo: Vezir olmak seni çok yoracaksa, at gibi “L” şeklinde 3 karelik hamlelerle de aşk hayatına canlılık katabilirsin. Seçim senin!

Aşk, neden satranç gibi
•    Satrançta nasıl taşlar birbirini kırıyorsa, aşkta da bazen taraflar birbirinin kalbini kırıyor.
•    İkisinde de tek hamleye odaklanmak gerek gibi görünse de, aslında önceki ve sonraki tüm hamleleri de hesaba katmak gerekiyor.
•    Aşkta da, satrançta da taraflar birbirinin hareketlerini sıkı takip etmeli.
•    İkisinde de hamle yapmadan önce iyi düşünmek gerek. Yoksa bir çuval incir berbat olabilir:)
•    İkisinde de etki-tepki söz konusu, hiçbir şey birbirinden bağımsız değil.
•    Aşkın da, satrancın da turnuvası yapılabilir. Bir oyun bitince yeni oyunlar başlar:)

Yorum Yapın