Zoom

Aşk satrancı oyna, şah mat olma!

 

Aşk çıkmazın: Bermuda aşk üçgenindesin
Sizin durumunuz tam bir zincirleme kaza gibi! Sınıfınızdaki çocuklardan biri sana, sen de yan sınıftaki bir yakışıklıya fena halde aşıksınız! Bu karmaşa yetmiyormuş gibi, arkadaşların da kafanı karıştırıp duruyor. Bazısı, sana değer veren çocukla mutlu olman gerektiğini, bazıları da kalbinin sesini dinlemen gerektiğini söylüyor. Herkes sussa bir karar verebileceksin, ama arkadaşlarının tavsiye gürültüsünde kafan gittikçe daha da karışıyor. Peki, bakalım satranç tahtan bu durum için neler diyor?
Aşk hamlen: Fille çapraz ileri
Elinde bir hedeflenen, bir de seni hedefleyen şahıs var! Sen de her ikisinin ortasında yer alıyorsun. O yüzden fille çapraz hamle yapman ve hangisiyle birlikte olmak istiyorsan ona değil, diğerine doğru hareket etmen gerekiyor! Böylece hem hamle yaptığın taraftaki yakışıklının tepkisini görecek hem de kıskandırmak istediğin tarafın nabzını ölçeceksin. Son karar yine senin!
Mini tüyo: Unutma, hayatta olduğu gibi satrançta da kaçan kovalanır.

Aşk çıkmazın: Herkes senin peşinde
Popüler olmak, zor tabii! Peşinde birçok yakışıklı var. Sanki her biri işi gücü bırakmış, senin izini sürüyor! Bir yere gidiyorsun, hiç beklenmedik anda senden hoşlananlardan biri karşına çıkıyor. Telefonun ikide bir çalıyor. Mesaj üstüne mesaj geliyor. Msn listene her gün yeni biri eklenmek istiyor. Böyle giderse listedekilerle tek tek uğraşayım derken kafanı kaşımaya vaktin kalmayacak.


Aşk hamlen:
Şah ve kaleyi değiş tokuş et
Okulunun, dershanenin, mahallenin ve tüm arkadaş çevrenin şah’ısın. O yüzden hayatın devamlı kovalamaca içinde geçecek, aşırı popülerliğin cilvesi de bu işte! Senin peşini bırakmayan erkekler bu kadar çok olduğuna göre eminim içlerinden en az birisi bir arkadaşın tarafından platonik olarak sevilmektedir. O arkadaşının yanına git ve hoşlandığı erkeği kazanması için ona biraz taktik ver. Çocuk tam sana doğru gelirken iki kare arkadaşına doğru git ve arkadaşın da senin eski konumuna hareket etsin! Yaptığınız rokla hem sen bir aşıktan kurtul, hem de arkadaşının gönlü olsun!
Mini tüyo: “Kime niyet, kime kısmet” diye bir söz var ya, belki de yaptığın rok, upuzun ve mutlu bir ilişkinin başlangıcı olur.

Yorum Yapın