Zoom

Aşk oyununa başla; yakışıklıyı tavla

Aşık olduğun kişiye ulaşmak için sıkı bir kovalamaca, organize bir evcilik, duygularını kulaktan kulağa fısıldamaca oynayabilir, aşkı eğlenceli bir çocuk oyununa çevirebilirsin. Yeter ki mızıkçılık yapma, oyun dışına atılma!

Oyun: Kulaktan Kulağa
Oyunu mutlaka biliyorsundur. Herkes yan yana oturur. En baştaki, yanındakinin kulağına bir cümle söyler. İkinci kişi ve daha sonra diğerleri de duyduğu cümleyi aynen yanındakilere fısıldar. Sıranın sonundaki, duyduğu cümleyi yüksek sesle tekrarlar. Eğer sonuncunun söylediği cümle birinci kişinin söylediğiyle aynısıysa, sondaki başa geçer; yanlışsa yerinde kalır.

Aşk oyunu: Arkadaşından Arkadaşına
Eğer kulaktan kulağa favori oyunlarındansa, senin aşk oyunun “Arkadaşından Arkadaşına” olabilir. Oyunun kuralı çok basit! En yakın arkadaşlarından birine, aşık olduğun çocuktan bahsedeceksin. Hal böyle olunca ortak arkadaş aracılığıyla durum senin yakışıklının kulağına kadar gidecek. Oyunun en güzel tarafı, aşık olduğun çocuğun neyi ne kadar duymasını istiyorsan, o kadarını arkadaşlarınla paylaşmanın yeterli olması. İster pat diye “bu kız sana aşık” desinler, ister beraber vakit geçirme ortamı yaratıp onun kapsama alanına girmeni sağlasınlar. Üstelik bu oyunda kazanan ya da kaybeden yok; bütün gelişmeler senin aşk hanene işleyecek.

Mızıkçı durumlar:
Yakışıklının en yakın arkadaşı sana yardımcı olmak istemeyip mızıkçılık yapabilir. Bu kişi, senden olumlu bir biçimde bahsetmeyebileceği gibi, iyi bir çift olmayacağınızı söyleyip aşık olduğun çocuğun aklını da çelebilir.

Oyun: Kovalamaca
Bu, hayatında oynadığın ilk oyunlardan birisi olmalı. Oyunda biri ebe olur ve kaçanları kovalar. Yakalanan kişi daha sonra kovalayan olur.

Aşk oyunu: Umursamamaca
İster kaçan, ister kovalayan ol, her iki durumda da bunu eğlenceli buluyorsan, senin aşk oyunun kesinlikle “Umursamamaca”! Oyunun temel kuralı, aşık olduğun ve önem verdiğin kişiyi umursamıyor gibi yapıp senin peşinden koşmasını sağlamak. Belli bir süre sonra kovalayan kişi seni yakalıyor; sana ilgi gösteriyor, her konuda sana fikir soruyor ve düşüncelerine önem veriyor. Hafta sonlarını, daha bir hafta öncecinden rezerve ediyor ve seni eğlendirip şaşırtmak için sana ilginç ve eğlenceli konulardan bahsediyor. Ancak, tam senin de ona önem vermeye başlayıp artık ondan vazgeçmek istemediğini hissettiğinde, senden uzaklaşıveriyor. Böylece oyunda kaçan, bir anda kovalayan durumuna geçiyor. Bu oyun, yorucu olduğu kadar heyecanlı ve eğlenceli de. Çünkü durmadan bir koşmaca, biraz dinlenip yeniden eğlenceye dönmece hali söz konusu.

Mızıkçı durumlar: Aşk oyununun ebesi sen olduğunda, yakışıklı bir anda, onu hiç yakalayamayacağın kadar hızlı koşup senden tamamen uzaklaşabilir. Sonuçta küçükken oynadığın kovalamaca bile içinizden birinin annesi çağırana kadar sürdüğü için, her oyun gibi Umursamamaca da istemediğin bir anda bitebilir.

Yorum Yapın