Zoom

Aşk manikürüyle ilişkini ışıldat!

Manikür adımlarını bu kez ilişkine uyarlamaya ne dersin:) Kıskançlıklarını törpüler, davranışlarını şekillendirir ve sürprizlerle ilişkini renklendirirsen, aşkın çok daha süper olabilir!

Yazı: İpek Koşan

Adım 1
Eski ojeyi temizle

Manikürünün güzel görünmesi için ilk yaptığın şey eski ojelerini silmek oluyor değil mi? İşte bu basit, ama önemli kural aşk hayatın için de geçerli:) Eğer yeni bir aşka yelken açıyorsan, eskinin izlerinden mutlaka kurtulmalısın. Çünkü eski hatalarını, ayrıldığın sevgilini düşünerek ve bu konulardan bahsederek asla mutlu olamazsın!

Bunu dene: İzleri silmek için aseton yerine kalem ve kağıt kullanabilirsin. İçindekilerin hepsini yazmak ve çizmek, seni rahatlatabilir. Ya da yakın bir arkadaşınla bu konuyu konuşmayı sonra da eski defterleri kapatmayı deneyebilirsin.

Dikkat! Sadece kendi geçmişini temizlemen yeterli olmayabilir. Sevgiline eski kız arkadaşlarıyla ilgili sorular sormaman da şart! Aksi halde kendine güvenmeyen, takıntılı bir kız imajı çizersin ve bu hiç hoş olmaz. En iyisi sen geçmişe değil, geleceğe bak:)

Adım 2
Davranışlarına şekil ver

Tırnaklarının bazen köşeli, bazen yuvarlak görüntüde olmasını seviyor olabilirsin. Peki, aşkının nasıl olmasını isterdin? Birbirine yapışık ikiz gibi yaşayıp her şeyi beraber yapmak mı, özgürlüğünüzden ödün vermeden ilişkinizi yaşamak mı? Tercih senin!

Bunu dene: Bu ilişkiden beklentilerin neler? Önce bu soruya cevap bul, sonra da buna uygun davranışlarda bulun. Onu sık sık arar, her an nerede olduğunu haber vermesini istersen, o da aynı şekilde davranacaktır. Bunu sakın unutma!

Dikkat! Tırnaklarını şekillendirirken törpüyü ya da makası doğru kullanmazsan, istediğin görüntüyü yaratamazsın. Bu yüzden dikkatli ol ve sınırını iyi çiz!

Adım 3
Fazlalıkları törpüle

Belki onda, belki sende, belki ikinizde de törpülemeniz gereken davranışlar olabilir. Saygısız konuşmalar, yemek yerken ağzını şapırdatmalar, inat, kıskançlık, trip atmak… Hepsi de bir süre sonra sizi birbirinizden soğutabilir. Bu yüzden daha dikkatli davranmalı, birbirinizi kırmadan eleştirebilmelisiniz.

Bunu dene: Onda seni rahatsız eden özellikler, davranışlar var mı? Bu sorunun yanıtını düşün ve kabarık bir listeyle karşılaşırsan, ilişkinizi gözden geçir. Çünkü onu tepeden tırnağa değiştirmeye çalışırsan, bu hem onun hoşuna gitmez hem de hoş bir davranış olmaz. Ama “Onu çok seviyorum, sadece bazen kıskançlık yapmasından rahatsız oluyorum” diyorsan, bu konu üzerinde biraz çalışabilirsin! İlk yapman gereken de bu durumun seni rahatsız ettiğini ona söylemek…

Dikkat!
Törpü yapmak incelik isteyen bir iş! Bu yüzden onunla konuşacağın zamanı iyi seç ve onun da yapacağı eleştirilere hazır ol. Doğru kelimeler seçmeye ve kırıcı olmamaya özen göster. Unutma, doğru söyleyen değil, doğruyu yanlış tavırla söyleyen suçlu olur.

Adım 4
Bakım yap

Yoksa ilişkinizde bazı şeyler yolunda gitmiyor mu? Artık birbirinizi daha az arıyor, daha çok tartışıyor musunuz? Öyleyse aşkınıza iyi bakmamış olabilirsiniz:( Zaten çoğunlukla böyle olur… Yeni bir sevgilimiz olduğunda onu şımarttıkça şımartır, sık sık arar sorar, mesaj atmadan duramayız. Fakat zaman ilerledikçe ilgimiz kaybolmaya ve ilişkimiz monotonlaşmaya başlar. Kendimizi yenilemediğimiz sürece de ilişkimizi besleyemeyiz.

Bunu dene: Aşkınızı güçlendirmek için sürprizler yapmaya üşenmemeli, iltifatlardan kaçmamalı, onu ne kadar sevdiğini göstermelisin! Birlikte yepyeni bir hobi edinmeniz de işe yarayabilir.

Dikkat: İlişkinizi monotonluktan kurtarmayı tek başına başaramazsın. Onun da senin kadar istekli olması şart! Ona bu isteği verecek kişiyse sensin!

Adım 5
Nemlendir

Soğuk havadan, suyla fazla haşır olmaktan ellerimiz kuruyup çatlamaya başlar ya hani… Bazen aşkımız da benzer sonuçlar verir. Aşırı kıskançlıktan ya da ilgisizlikten başlayan sorunlar giderek artar ve tartışmalar kaçınılmaz hale gelir. Sonra da kurumuş bir yaprak gibi solarak dalından kopabilir!

Bunu dene: Çatlamış elleri krem sürerek yumuşatabilirsin. Bu işlem kadar kolay olmasa da aranızdaki gerginliği yumuşatman da mümkün. Ufak ama etkili sürprizler, sabırlı davranışlar ise en büyük silahın! Güler yüzlü ve sevimli bir kız olursan karşında buzdolabı gibi durması imkansız olacaktır:)

Dikkat!
İstediğin sonucu hemen elde edemeyebilirsin. Sabırlı olman ve emin adımlarla ilerlemen gerekiyor. Bu yumuşatıcı davranışları bir kez yapıp bırakma, yoksa ilişkinizin yeniden kurumasına neden olabilirsin.

Adım 6
Ojeyle renklendir

Sıra geldi en göz alıcı noktaya! Bu aşamada yaptığın tüm emeklerin karşılığını almaya başlayabilirsin. Tek yapman gereken aşkınızın keyfini sürmek ve bolca eğlenmek!

Bunu dene:
Aşk dolu tweet’ler at, fotoğraflarınızı Facebook’ta paylaş, anılarınızı yazacağın bir blog aç, ikinize özel bir playlist oluştur, onunla partilere katıl, dans et, sokaklarda el ele dolaş, sarıl, paylaş, çikolata ye, mektup yaz, hayal kur! Aşkını doya doya yaşa ve mutluluğun tadını çıkart!

Dikkat! Ojen bozulmaya, keyfin kaçmaya başlarsa, bir süre kendini dinlenme süresine al ve sonra birinci adımdan maniküre yeniden başla:)

Yorum Yapın