Zoom

Aşk hayatının pilotu ol, mutluluktan uç!

alt 4. Dünya dönüyor
Kalbin normalden daha hızlı, güm güm atıyor. Arkadaşlarının yanında sürekli onu anlatıyor, gün boyunca bir saniye bile onu aklından çıkaramıyorsun. Bütün dünya sanki onun etrafında dönüyor. Çünkü sen şu anda sadece bu aşka odaklanmışsın! Ama başını biraz çevirip haritaya ve aşağıdaki manzaraya bak bakalım minik pilot; başka neler görüyorsun?

Uçuş kuralı: At gözlüğü takma
Nasıl ki adrenalin hormonu kalp atışlarımızı hızlandırıyorsa, aşk da sende bir takım değişikliklere neden oluyor. Yani aşkın vücudunda yarattığı kimyasal etkiler nedeniyle bu şekilde davranıyorsun. Evet, şu anda birbirinizi keşfetmeniz ve baş başa özel şeyler paylaşmanız için en uygun zaman. Bunun keyfini tabii ki yaşa, ama sırf bu yüzden aileni, arkadaşlarını ve derslerini de ihmal etme. Çünkü bu hikayede değişmeyen tek bir şey var: O olsa da, olmasa da dünya aynı şekilde dönmeye devam ediyor;)

Kazanacağın mil: Son günlerden ailenden ve arkadaşlarından “bizi unuttun” şeklinde şikayetler duyuyorsan, 10 mil kaybettin, derslerin iyi gidiyorsa 5 mil kazandın!

5. İlk tartışma
Uçak türbülansa girdiğinde minik sarsıntılar meydana gelir. Sen de ilişkin ilk kez türbülansa girdiğinde, yani birbirinize kırıcı sözler söyleyip tartıştığınızda, panik yaşayabilirsin. Ama unutma, iyi bir pilot her şeye hazırlıklıdır.

Uçuş kuralı:
İletişim tarzını gözden geçir

Tabii ki fikirlerinizin uyuşmayacağı konular, birbirinizi yanlış anlayacağınız zamanlar olabilir. Böyle durumlarda soğukkanlılığını korur ve ilişkinizin yara almasını engellersen, rotanıza doğru yolunuza rahatça devam edebilirsiniz.

Mil: Ne kadar sıklıkla tartışıyorsunuz? “Sık sık” diyorsan 5 mil kaybettin, “nadiren” diyorsan 10 mil kazandın!

6. Yolcu yakınları
Nasıl oldu anlayamadan bir anda kendini sevgilinin ailesinin yanında buldun! Heyecanlanmakta haklısın. Hatta bu durumu önemsesen iyi olur. Çünkü onların sevgisini kazanman sana yüklüce mil getirebilir!

Uçuş kuralı: İlgini esirgeme 
Bu buluşmadan önce erkek arkadaşınla konuşarak anne ve babası hakkında fikir edinebilirsin! Neleri severler, nelerden hoşlanmazlar bilirsen, hiç fena olmaz! Tanışmaya giderken çiçek veya tatlı alman, onlarla konuşurken saygı sınırlarını aşmaman, argo konuşmalardan uzak durman da önemli.

Mil:
Erkek arkadaşının ailesi ilişkinizden haberdar mı? Cevabın “evet”se 15 mil kazandın.

7. Ayrı geçen birkaç gün
Kavuşma gününüz rötar yaptı! Çünkü o, bu hafta işleri olduğunu ve görüşemeyeceğinizi söyledi. Bu da demek oluyor ki onsuz günler geçirmek zorundasın. Öyleyse strese girip sıkılmak, ona baskı yaparak “10 dakikalığına da olsa buluşalım” diyerek onu sıkıştırmak ve “sürpriz yapar” düşüncesiyle kendini kandırmak yerine yalnızlığının tadını çıkart! Hem unutma, ufak özlemler, ilişkide nefes boşlukları yaratır.

Uçuş kuralı: Yalnızlığını değerlendir
Çok çalışan bir pilot olarak arada bir sen de tatil yapmalısın, değil mi ama? Boş zamanlarını kendine özen göstererek değerlendir. Arkadaşlarınla buluş, alışverişe çık, ailenle yemek ye, televizyon izle, uzun zamandır boşladığın derslerini çalış… Kısacası bedenini ve ruhunu dinlendir. Yoksa çabuk yorulursun;)

Mil: Her gün için “10” mil kazandın!

8. Ayrılık zamanı
İlişkiniz biti! Öyle mutsuzsun ki! Kendini beceriksiz ve işe yaramaz hissediyorsun! Yeni bir uçağa binmeye cesaretin bile yok. Yaptığın tek şey, eski anıları düşünmek, sizin şarkınızı dinlemek, eski fotoğraflara bakmak!

Uçuş kuralı:
Dönüş uçuşuna geç
Uzun bir süre ne yaparsan yap onu aklından çıkaramayacaksın. Ama en azından onu hatırlamana neden olacak her şeyi ortadan yok et. Bunalım müzikler dinleme, fotoğraflarınızı ortadan kaldır. Sana hediye ettiklerini bir kutuya koy ve göremeyeceğin bir yere kaldır. Şimdilik aklından silemesen de numarasını telefonundan sil. Şöyle düşün: Bir yolculuğa çıktın ve onunla karşılaştın. Şimdi ise dönüş uçuşunu yapman gerekiyor. Deponu enerjiyle doldur ve yola çık. Kendine geri döndüğün zaman daha iyi hissedeceksin;)

Mil: Uçuş geçmişine göz at. Her dönüş uçuşun için 50 mil ekle!

Yorum Yapın