Zoom

Aşk hayatının pilotu ol, mutluluktan uç!

Aşık olmak aynı uçmak gibi! Ayaklarımızı yerden kesiyor, bizi hızla bir yerden alıp bambaşka yerlere götürüyor! Bu yüzden uçuş kurallarını öğrenmemiz ve iyi birer pilot olmamız şart!


Yazı: İpek Koşan
1. İlk uçuş
İlk kez uçağa binerken biraz acemi olduğundan heyecanlanırsın… Valizini nereye teslim edeceksin, hangi kapıdan uçağa giriş yapacaksın, bir türlü bilemezsin… İlk randevu da buna çok benzer. Onunla buluştuğunda hangi konulardan bahsedeceğine, elini kolunu nereye koyacağına bir türlü karar veremez ve gerilirsin. Ama panik yapmana hiç gerek yok, çünkü tüm bunlar çok normal!

Uçuş kuralı:
Kemerini bağla
Nasıl ki uçak belirli bir yüksekliğe ulaşana kadar yerinden kalkmaman ve kemerini çözmemen gerekiyorsa, ilk buluşmada da biraz temkinli davranmalısın. Çünkü ilk buluşma çok önemlidir ve ikinci buluşmanın kaderini de bu buluşma belirler. Yapman gereken ne çok soğuk ne de gereğinden fazla yakın davranmak. Ayrıca heyecanlı olduğunu çaktırmamak için çabalamana da gerek yok, çünkü emin ol, o da en az senin kadar heyecanlı!

Mil: İlk buluşmanız “harika” geçtiyse 10, “idare eder” diyorsan 5, “kötü” geçtiyse 0 mil kazandın!

2. İlk yakınlaşma
Günlerdir 7/24 onu düşünüyorsun… Saat başı ondan bir mesaj var mı diye telefonunu kontrol ediyor, belki online olur diye bilgisayarını hiç kapatmıyorsun. Hatta artık onunla konuşmak yetmiyor, sürekli onu görmek, gözlerinin içine bakmak, elini tutmak istiyorsun. Kısacası aranızdaki çekime bir türlü engel olamıyorsun!

Uçuş kuralı: Hazır ol!
Elini tutmak, sarılmak, öpmek ve “seni seviyorum” demek için çok acele etme. Önce onu iyice tanımaya çalış. Kontrolsüz şekilde hızlı olman, ilişkinizin aynı hızla inişe geçmesine sebep olabilir.

Mil: El ele tutuştuysanız 5, birbirinize “seni seviyorum” dediyseniz 10, öpüştüyseniz 15 mil ekle!

3.  Hız ayarı
Geçen hafta onun soyadını bile bilmezken, şimdi hamburgerinin içinde istemediği malzemeleri ezberledin! Parfümünün kokusu bile burnunun ucundan gitmiyor. Kısacası ona fazlaca bağlandın… Eğer tüm bu cümleler seni anlatıyorsa, biraz frene basmaya ne dersin? Tabii bunun tam tersi bir durum da söz konusu olabilir. Aylardır çıkıyor olmanıza rağmen buluşmalarınızın sayısı bir elinin parmaklarını geçmediyse, bazen günlerce seni aramadığı oluyorsa ve ilişkiniz gereğinden ağır ilerliyorsa, yine bir sorun var demektir!

Uçuş kuralı:
Hız ölçümü yap
Eğer gittiğiniz hız çok fazla ya da yavaşsa bunu onunla paylaşmalısın. Uçağınızda bir arıza olduğunu bile bile uçmaya devam edemezsiniz, değil mi? Düşüncelerini ve beklentilerini ona açıkça söylediğinde, birlikte bir çözüm bulabilirsiniz.

Mil:
Hızlı veya yavaş gittiğinizi düşünüyorsan, 5 mil kaybettin!

Yorum Yapın