Zoom

Arkadaşlık alanınız hangisi?

Kankin arkadaşlık alanınızı çocukça hareketleriyle kreşe, bilgiç tavırlarıyla okula, kırıcı konuşmalarıyla hastaneye çevirmiş olabilir! Sen de hemen durumlara göz at, hangisi sizin ilişkinizi anlatıyor bir bak!

Arkadaşın çocuk gibi davranıyor!
Arkadaşlık alanınız: Kreş
Arkadaşın o kadar çocukça davranıyor ki, bazen onu anlamakta zorlanıyorsun. Dahil olacağı daha cazip bir plan bulduğunda seni haber vermeden satıyor, en önemli sırlarından birini ona anlatırken, yoldan geçen bir kıza bakıp kahkaha atmaya başlıyor. Sınıftakiler senin onun annesi gibi davrandığını düşünüp, kıs kıs gülüyor bile olabilir. Çünkü ona laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan bile zor ve sen de ona devamlı doğruyu gösterme modundasın. Yakında sınıf öğretmenin onu sana şikayet etmeye başlarsa hiç şaşırma!
Çöz çözebilirsen: Sana değer veriyor, ama verdiği değeri nasıl göstereceğini bilmiyor. Yapman gereken ona yaptığı yanlışı fark ettirmek. Eğer seni kızdıran bir şey yaptığında ona küsersen, bunu kovalama ya da saklambaç gibi bir oyun zannedebilir. En iyisi onunla eğri oturup doğru konuşmaca oyna. Oyunun kuralını ise sonuna kadar dinlemek ve birbirini anlamaya çalışmak olarak belirle. İşe yarayacak:)

Yorum Yapın