Annem arkadaşım gibi!

2332 views Yorum yap

Seninle beraber alışverişe geliyor, senin dolabından giyiniyor, saçlarını seninki gibi kestiriyor… Annen sanki arkadaşınmış gibi davranıyor! Peki, böyle bir anneye sahip olmanın +’ları ve –’leri neler, hiç düşündün mü?

Annen sürekli arkadaşınmış gibi davranıyor; konsere, okul gezisine, arkadaş buluşmalarına seninle geliyor! Bunun hem süper avantajlı yanları hem de zaman zaman seni zor durumda bırakabilecek sıkıntılı yönleri var! İşte başına gelebilecekler…

Kız kıza alışveriş

Arkadaşlarınla alışverişe çıkmaya karar verdiniz! Annen de bunu duyar duymaz, kendini plana dahil etti!
+’ları
Alışverişe giderken kullanacağınız ulaşım araçlarında büyük ihtimalle ücreti kendi ödemek isteyecek ve sizin için “yol parası” diye bir kavram kalmayacak:) Kendine bir elbise beğendiğinde o kadar paranın olmadığını söyleyip ondan borç para alabileceksin. Hatta belki de sana o elbiseyi hediye edecek.
-’leri
Tartışmasız seninle aynı tarz kıyafetleri, hatta aynı şeyleri almak isteyecek! Ayrıca kendi zevkleri doğrultusunda seni yönlendirmeye çalışacak. Sırf bu yüzden aranızda tartışma bile çıkabilir, dikkatli olmakta yarar var.

Eğlence zamanı

Doğum gününü dışarıda kutlamak veya önemli bir başarı kazandığın için kız kıza mini bir kutlama yapmak istiyorsun… Planını yaptın, gelecek kişileri çağırdın, mekanı ayarladın. Ama o da ne? Annen “ben de geliyorum” dedi ve sen de tabii ki onu kıramadın!
+’ları
Eve dönüş saati konusunda daha esnek olacaksın. Yanında seni koruyacak birisinin olması kendini güvende hissetmeni sağlayacak. Annenin arabası varsa gece yarısı sokakta taksi aramak zorunda kalmayacaksın!
-’leri
Annen kendini dans pistine atacak, yetmiyormuş gibi senin de yanına gitmen için sürekli sana seslenecek! Beraber dans ederken çok demode figürler sergileyecek ve herkesin dikkatini bir anda üzerinize toplayacak! Ama tüm bunlardan önemlisi, eğer senden hoşlanan birisi olursa, yanında annen olduğu için sana açılma cesareti bulamayacak!

Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Moda

Kim nerede, ne giyiyor

 Şort sezonu hiç kapanmıyor! Ünlüler, yaz-kış demiyor, kısacık şortlarını dört mevsim giyiyor! İşte sana ”şortperest” ünlüler…                    

Devamı   2050