Anneleri anlama kılavuzu

4750 views Yorum yap

Dağınık odalar
Oda niye dağılır, bırakılan eşya neden bırakıldığı yerde değildir? Bilim ne kadar gelişirse gelişsin bu soruların cevabı hiçbir zaman bulunmayacak herhalde:) Annenle bu tip tartışmalar yaşamamak için kendine hemen yeni bir huy edinmelisin: Düzenli olmak! Her şeyi tertipli bir şekilde olması gerektiği yere koyarsan, kimseye sormadan kolayca bulursun. Aynı şekilde odan da her zaman toplu olacağı için sürekli uyarılmazsın.
Önce dersler!
Bazen ne istersen karşına; yapmadığın ödevin, düşük gelen notların çıkabilir. Her söze başladığında “Sınavlar ne alemde” diyerek konu hep başka yerlere çekilir. Temkinli davranırsan zafer senin olabilir. Bir şey istemeden önce derslerinden bahset. “Yaa notlarım da nasıl güzel görüyorsun dimi? Zaten hoca hep beni överdi. Bu arada ben akşam çıkabilir miyim” dersen, bu müzakereye 1-0 önde başlamış olursun:)
O gün gelsin düşünürüz
Dikkat, bu bir oyalama cümlesidir! Sakın aldanma. O gün geldiğinde de “Bugün mü söylüyorsun” diyerek emri vaki yaptığın için izin vermeyebilir. Sen günler öncesinden söyleyerek en doğrusunu yapıyorsun. O büyük güne kadar yılmadan haber verip söylemeye devam et. Kazanana kadar mücadele et, zafer senin olacak:)

Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir