Alışveriş tutkunu yen!

1881 views Yorum yap
alt

İndirimler, vitrinler ve reklamlar alışverişe çağırıyor. Bu sesleri duymazdan gelmek zor! Ama dünyanın içinde olduğu krizi de hesaba katmalı, gereksiz harcamalarla aile ekonomisini sarsmamalıyız!

 

Alışveriş yapmak, çekirdek yemek gibi! Aldıkça alası geliyor insanın! Ayakkabıya uygun bir çanta, çantaya uygun cüzdan, cüzdana uygun telefon kılıfı derken zincir sonsuza kadar gidiyor! Sonuç ise anlık rahatlamalar ve değerini bilmediğimiz eşyalar yığını! Sen de sürekli bir şeyler almak istiyor, alamadığın zaman strese giriyorsan, önerilerimize kulak ver!

  •  Uzmanlar aşırı istekle alışveriş yapma dürtüsünü bir rahatsızlık olarak tanımlıyor ve bu rahatsızlığı ”Kompulsif satın alma dürtüsü” olarak adlandırıyorlar.
  •  Bu rahatsızlık kişinin satın alma dürtüsü hissetmesi ve denetleyememesi sonucunda ortaya çıkıyor. Daha çok kadınlarda görülüyor. Kişisel, ailevi ve maddi sorunlara yol açıyor.
  •  Bu rahatsızlığı yaşayan insanlar alışveriş öncesinde dayanılmaz bir arzu, denetlenemez bir istek ve hızla artan bir gerginlik hissi duyuyor ve bunu yalnızca bir şeyler satın alarak giderebiliyor.

    Sayfalar: 1 2

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Test

Nasıl bir öğrencisin?

Okul koridorlarında nasıl göründüğünü hiç düşündün mü? Acaba arkadaşların senin hakkında ne düşünüyor? Testimizi çözerken objektif ol ve nasıl bir öğrenci olduğunu hemen bul!

Devamı   1989