8,5 yolla kalbini çal!

2080 views Yorum yap

Hoşlandığın yakışıklının dikkatini çekmek ve kalbini kazanmak istiyorsan, bu sekiz buçuk öneriyi sakın kaçırma!

Yazı: İpek Koşan

1. Eğlenceli ol
Asık suratlı ve sıkıcı biri kimsenin ilgisini çekmez değil mi? Erkekler, gülmeyi ve güldürmeyi seven kızlardan çok hoşlanır. Onun yaptığı esprilere gülerek ve sen de zekice espriler yaparak kalbinin yarısını fethedebilirsin! Diğer yandan onu eğlenceli aktivitelere çağırarak sosyal bir kelebek olduğunu ona göstermelisin. Unutma, işin içinde ne kadar fazla eğlence ve etkili iletişim olursa, birbirinize o kadar yakınlaşırsınız!

2. Can kulağıyla dinle
Her zaman gülüp eğlenmek olmaz! Onun da konuşup derdini anlatmaya ihtiyacı var. Bu anlarda, onu can kulağıyla dinle. O konuşurken asla çantanın sapı, masanın kenarı gibi nesnelerle ilgilenme. O zaman seni sıktığını düşünür ve bir dahaki sefere konuşmak istemeyebilir. Tek yapman gereken gözlerine ve yüzüne bakarak dikkatli şekilde onu dinlemek.

3. Hep yanında ol
Sadece iyi gün değil, kötü gün dostu da olmalısın. En mutsuz ve sıkıntılı zamanlarında herkes ona arkasını dönüp gittiğinde, yanında hep onu destekleyen birinin olduğunu bilmek onu çok mutlu edecek. Unutma, sevgili olmadan önce iki iyi arkadaş olursanız aranızdaki bağ her zaman sağlam olur.

4. İltifat et

Tıpkı biz kızlar gibi erkekler de beğenilmek ve takdir görmek ister. Giydiği kazağın ona çok yakıştığını düşünüyorsan, bunu hemen dile getir! Bazı erkekler de dış görüntülerinden çok, yaptıklarının takdir görmesini isterler. Onlara zekalarından dolayı başarılı oldukları işlerde iltifat etmelisin. Örneğin okul projesini çok başarılı bulduğunu söyleyebilirsin.

5. Arkadaşlarıyla iyi geçin

Onun kalbini çalabilmenin yollarından biri de arkadaşlarıyla iyi geçinmek. Bir araya geldiğinizde yapacağınız hoş sohbetler ortamı daha sıcak hale getirecek ve ortak bir payda etrafında buluşmanızı sağlayacak. Üstelik arkadaşlarını da kendi yanına çektiğin için, senin hakkındaki düşünceleri her zaman olumlu olacak. Bu sayede kendi aralarında konuştuklarında ismin daha fazla anılacak;)

6. Sürpriz yap
İki gün sonra doğum günü mü? Hemen tüm arkadaşlarını organize ederek ona harika bir doğum günü partisi hazırla! Sürpriz yapmak için sadece özel günleri bekleme. Ufak bir hediyeyle bile onu hiç ummadığı bir anda şaşırtabilir ve ilgisini tamamen üzerine çekebilirsin.

Sayfalar: 1 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir