15 yasaklı soru!

1631 views Yorum yap

6. Şu ana kadar çıktığın kızlar arasında en çok kimi sevdin?
Tamam, kıskanç olmamak elde değil. Seven kalp azıcık kıskanır tabii. Ama unutma, sen hayatına girmeden öncesi için sana karşı sorumlu değil!

Neden sorulmamalı: İnsan en son kime aşık olursa en yoğun duyguyu ona karşı hissettiğini düşünür. Senin böyle bir soru sormanı bu yüzden anlamsız bulacak ve senin ilgi istediğini düşünecektir.

7. Bana kendini anlatır mısın?
Onu daha yakından tanımak istemen çok normal, ama bu bir iş görüşmesi değil ki! İstersen bir öz geçmiş yollasın yazılı:)

Neden sorulmamalı: Böyle genel bir soru sormak yerine, neyi merak ediyorsan onu sor. Böylece hem onu hem de kendini yormamış olursun! “En çok ne yapmaktan zevk alırsın?”, “Kaç kuzenin var?” gibi daha dar kapsamlı soruları tercih edebilirsin:)

8. Daha daha nasılsın?
Uzun telefon konuşmalarına birçoğumuz bayılıyoruz, orası kesin! Ama konuşmayı uzatmanın da bir yolu yordamı olur, değil mi?

Neden sorulmamalı:
Konuşmanızın bitmesini istemiyor olabilirsin, ama ona “Daha daha nasılsın?” diye sorman, sohbetin tıkanmasına sebep olur. Böyle bir cümle kurmak yerine, telefonu kapatmak istemediğini ona açıkça söyle. Böylesi çok daha şirin olur:)

9. Hangimiz daha güzeliz?
Eğer bir güzellik yarışmasına katılmayacaksan, böyle bir soruya hiç gerek yok! Ne de olsa güzellik göreceli bir kavram, üstelik o da bir jüri üyesi değil!

Neden sorulmamalı: Güzellik yalnızca dış görünüşten ibaret değildir. Eğer kendini kıyasladığın kişi senin bir arkadaşınsa, durum daha da feci! Çünkü seninle çıktığına göre, seni daha güzel ve özel bulduğu zaten ortada!

10. Dün neler yaptınız?
Biz kızlar tam bir bilgi makinesiyiz! En yakın arkadaşımızın gün içinde erkek arkadaşıyla kaç dakika konuştuğundan annemizin çocukluk anılarına kadar her şeyi biliriz. Bu soru da aslında yalnızca bilgimize bilgi katmak için sorduğumuz sorulardan biri! Gel gör ki, erkekler tarafından hiç de öyle anlaşılmıyor!

Neden sorulmamalı: Sen yanında değilken neler yaptığını merak etmen tamamen kızsal bir durum. Çünkü insanın ne kadar olsa aklı sevdiği insanda kalıyor. Yalnız o bunu senin ona güvenmemene yorabilir ve cevap vermekten kaçınabilir.

Sayfalar: 1 2 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir