Zoom

112 aşk ambulans

Sizinki de hastalıklı bir aşk mı? Eğer ilişkiniz, ruhsal ya da fiziksel olarak rahatsızsa, tedavisi yapılmalı, aşkı sağlıklı yaşamalı! 

 

Aşkfobik erkekler  
Bazı erkeklerin aşktan tırıs tırıs kaçmalarının sebebi nedir biliyor musun? Bu erkekler hastalar:) Aşkın tıp literatüründe onlara, “aşkfobik” diyorlar!

Teşhis: İlk günlerde anlaman biraz zor! Seni durmadan arar, sorar, yanından ayrılmaz, ama iki gün sonra bir bakmışsın, ortalarda yok. Sonra da, “Bir varmış, bir yokmuş” diye arkadaşlarına ağlarken bulursun kendini. Birine kendini kaptırmak, ciddi bir ilişki yaşamak hiç de onların harcı değildir! İşler ciddiye binmeye başladığı an, onlar için firar zamanı gelmiş demektir. Kendilerinden sürekli bir şeyler bekleyen ve onu sahiplenen bir kız görünce, böcek görmüş gibi olmaları işte bundan!

Tedavi: Bir fobiyi tedavi etmenin yolu, kişinin korktuğu durumla yüzleşmesidir. Eğer sen, bu aşk kaçkını ile uğraşmakta kararlıysan yapman gereken, onu gerçek aşkla yüz yüze getirmek. Tabii, aşk fobisi olan tipler genellikle aldatmaya da yatkın tiplerdir, haberin olsun. Dolayısıyla, iyi bir taktik geliştirmek gerek! Örneğin, bu bir karşı taktik olabilir! Sen aşk fobin varmış gibi davranırsan, bu sefer o sana yakın duracaktır. “Ben ciddi bir ilişki düşünmüyorum, gittiği yere kadar” dediğin an, bu fobisiyle yüz yüze gelecektir inan.

Yorum Yapın