Zoom

En komik şakalar!

Şaka yaptığında işler hep ters mi gidiyor? Kahkahalar duymak yerine kötü bakışlarla mı karşılaşıyorsun? Öyleyse bir yerde hata yapıyorsun! İşte kime, nasıl şakalar yapman gerektiğine dair birkaç tüyo!

Senin için harika şaka önerilerimiz var:) Ama şakalarının ters tepmesini önlemek ve beklenmedik tepkilerle karşılaşmamak için öncelikle kime, nasıl şakalar yapabileceğini keşfetmen gerek!
Evde dozu kaçırma
Anne veya babana yapacağın yanlış bir şaka, onlar tarafından saygısızlık olarak algılanabilir. Bu nedenle ailene yapacağın şakalar konusunda çok dikkatli olmalısın. Önemli olan, dozu iyi ayarlamak ve yüzlerinde tebessüm etkisi yaratabilmek:)
Şakala!
•    Şeker ve tuz kavanozlarının yerlerini değiştirmen sizinkileri fazlasıyla eğlendirebilir! Ancak dikkat et, misafire denk gelme!
•    Kardeşine bir bisküvi hazırlamaya ne dersin? Tek yapman gereken, kremalı bir bisküvinin kremasını diş macunuyla değiştirmek:)

Yaratıcılığınla arkadaşlarını etkile!
Arkadaşlarına şaka yaparken anahtar kelimen “yaratıcılık” olmalı. Onları küçük düşürmeyecek, zekice şakalar yapmaya çalışmalısın. Unutma ki kimse arkadaşları karşısında küçük düşmek istemez. Okulunda yapacağın bir şaka seni sınıfında çok popüler yapabileceği gibi, okulun en sevilmeyen insanı olmana da neden olabilir. Bu riske girmemek için, az tanıdığın insanlar yerine sana yakın olan ve yanlış giden bir şaka yüzünden sana darılmayacak kişilere şaka yapman herkes için en doğrusu!
Şakala!
•    1 Nisan günü yakın arkadaşlarını organize et. En az 5 kişi olmalısınız! Hepiniz aynı çoraptan giyin. Ve diğer arkadaşlarınıza da “Artık okulda herkes bu çoraplardan giyecek, sen de okul yönetiminden alabilirsin” deyin!
•    Eğlencenin dozunu arttırmak için şaka dükkanlarından koku bombası, şaka mürekkebi, dev tarantula örümcek gibi şaka malzemeleri satın alabilirsin.

 

Yorum Yapın