Manşet Ünlüler

Zen-kuşağı

Günümüzün en başarılı sanatçılarından Zendaya nefes alan bir gökkuşağı. Renkleriyle insanlara ilham oluyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Tutkulu kırmızı

İşine tutkuyla bağlı olan Zendaya çocuk yaştan itibaren eğlence sektöründe. Henüz 8 yaşındayken dans ve oyunculuk dersleri sayesinde başarısının sağlam temellerini attı. 14 yaşındayken “Shake It Up!” dizisinde yer aldı ve daha 16 yaşında bile değilken ilk albüm anlaşmasını imzaladı. Son olarak “Spider Man”deki MJ rolüyle Marvel Sinematik Evreni’ne dahil oldu. Albüm, dizi ve film derken bu araya bir de kitap sıkıştırdı. Ondaki bu tutkuyla Zendaya başbakan bile olur:)

Optimist sarı

2015 yılında Time dergisi, onu gençlere ilham olan kişiler arasında gösterdi. O listede yer alması hiç şaşırtıcı değil çünkü zorbalık, kendini kabul etme, eşitlik ve ırkçılık gibi sosyal konularda sesini duyurmak için çok çabalıyor. Zendaya günışığı gibi başkalarının hayatını aydınlatmaya devam edeceği kesin.

Modanın pembesi

Kimse Zendaya’nın bir moda ikonu olmadığını söyleyemez. Hem yaratıcı hem de zevkli bir moda anlayışı olan yıldızın kırmızı halıda ne giyeceği merak konusu. Gardıropta yan yana bile gelmeyecek parçaları karıştırıp kendi stilini ortaya koyuyor. İnanıyoruz ki poşet bile giyse ona kendi yorumunu katar ve bir marka yaratır. Ki Daya adını verdiği ayakkabı markası piyasa çıktığında hızla tükendi.

Güven verici mavi

Son olarak “Euphoria” dizisindeki harika performansıyla herkesi hakkında konuşturan oyuncu, dizideki rahatsız edici sahnelerin, izleyenleri rahatsız edeceğini düşünerek bir uyarıda bulundu. “İzlemesi zor ve tetikleyici sahneler var. Lütfen yalnızca başa çıkabileceğinizi düşünüyorsanız izleyin” diyen oyuncunun düşünceli yapısına bir kez daha hayran kaldık. Zendaya isteseydi dizinin reytinglerini etkilememek adına böyle bir uyarıda bulunmazdı.

Farkındalık moru

“Beni tanıyan herkes dürüst olduğumu ve kendimi sevdiğimi bilir. Kendini olduğun gibi sevmek konusunda konuşmacı olmak istiyorum” sözleriyle standartlaştırılmaya çalışılan güzellik algılarını yıkmaya çabalıyor. Fotoğraf çekimlerinde onu olduğundan zayıf ve kusursuz gösteren fotoğrafların gençlerin güzellik anlamında özgüvenlerini yıktığını ve mutsuzluğa sürüklediğini ifade ediyor. Sen de böyle hissediyorsan Zendaya’ya kulak ver. Kendi güzelliğini keşfetmeni sağlayacak:)

Gizemli siyah

Zendaya sadece gözünü kırpsa adından söz ettiriyor. Böylesine ön planda olan birinin özel hayatı mutlaka merak edilir. Ancak o konuda Zendaya tam bir kapalı kutu. Son yıllarda Tom Holland ile aralarında aşk söylentileri çıksa bile özel hayatını gizli tutmayı başarıyor.

Yorum Yapın