Manşet Ünlüler

Zayn’in “Gigi” şarkıları

Zayn’ın “Hep yapmak istediğim müzik” olarak nitelendirdiği üçüncü albümü “Nobody Is Listening” için sevgilisi Gigi Hadid’e adandığını söyleyebiliriz. Albümün her bir şarkısı aşk ve tutku aromalı.

“Calamity”

Albümün açılışını yapan ve nostaljik bir melodiye sahip “Calamity”de Zayn ilk defa rap yapıyor. Rap alanında ne kadar yetenekli olduğunu böylece görmüş olduk. Şarkı, Zayn’ın karmaşık dünyasının bir yansıması adeta. Bu sebeple şarkının Gigi Hadid’e mi, eski grup üyelerine mi yoksa başka birine mi yazıldığını anlamak neredeyse imkansız.

“Better”

Bir dargın bir barışık devam bir ilişkiye bir şans daha vermek isteyen Zayn, sevgilisine duyduğu sevginin kolay kolay bitmediğini haykırıyor. Şarkının Gigi hakkında olduğunu en başından anlıyoruz. İkili her ayrılığın ardından daha güçlü bir şekilde birbirine bağlanıyor. Şimdi ise çiftin Khai adından tatlı mı tatlı kızları var.

“Outside”

Bu akustik şarkıda Zayn ilişkisi hakkında düşünüyor ve geçmişte yaşadıkları sıkıntılara rağmen sevgilisiyle yola devam etmek istediğini söylüyor. Bu kez ona sevgisini ve bağlılığını göstermeye kararlı.

“Vibez”

90’ların meşhur R&B ritmi şarkı boyunca hükmünü sürüyor. Gigi’ye yazılan “Vibez”da Zayn, ilişkileri boyunca gerçek benliğini saklamamasını ve olduğu gibi olması konusunda onu teşvik ediyor.

“When Love’s Around”

Şarkıcı Syd ile yapılan bu düet albümün geri kalanı gibi kısa ve öz bir parça. “Sevmenin ne demek olduğunu göstermek için sadece bir kadını severim” gibi sözleriyle anlatmak istediğini ve sadakatini açıkça belli ediyor.

“Connexion”

Zayn’in sevdi mi tam sevdiğini ve o kişiye bağlandığını biliyoruz. Sevgilisine duyduğu aşk o kadar güçlü ki, onu sevmeye doyamıyor. “Connexion” da bunun kanıtı. Gigi çok şanslı doğrusu:)

“Sweat”

80’lerin synth pop’undan ilham alan “Sweat” aşkın sarhoş edici gücüne dikkat çekiyor. “Tüm dikkatimi sana veriyorum / Aşkının okyanusuna dalıyorum” sözlerine sahip olan parça Zayn’ın güçlü baladlarından biri.

“Unfuckwitable”

Şarkıcı, One Direction’dan ayrılsa da geçmişinden kaçamıyor. Grup içindeyken yapım şirketinin sürekli kontrolü altındaydı. Şimdi ise tamamen özgür. Şarkıda “Hepsi hiçbir şey yapmayacağımı söyledi / Şimdi hepsi yaptıklarımı dinliyor” derken eskiden onu kontrol edenlere karşı başarı yakaladığını ilan ediyor.

“Windowsill”

İngiliz rapçi Devlin’in yer aldığı şarkıda ikili, gizemli bir fiziksel ilişkiyi anlatıyor. Sevgilisi için her şeyi yapmaya ve sevgisine karşılık almaya hazır bir Zayn var karşımızda.

“Tightrope”

Şarkıcı bugüne kadar bir kişi için kendini bırakmayı ve onu koşulsuz şartsız sevebileceğini hiç düşünmemiş. Şu an hayatında olan kişi onun için tekmiş. Zayn onu üzmemek için hata yapmamak adına dikkatli olmaya çalışıyormuş. Şarkıda anlattığına göre bu davranışı ip üstünde yürümeyle eşdeğermiş.

“River Road”

Zayn, bir ilişkide hayal kırıklığına uğradıktan sonra yaşanan üzüntüyü aktarıyor. Daha fazlasını umuyor ve hayatının onu nereye götüreceğini merak ediyor. Umutsuzluk yaşadığında yanında güvenebileceği birini istiyor.

 

Yorum Yapın