Ünlüler

Zac’in form sırları

alt

 altHigh School Musical’in en yakışıklısı Zac Efron, formunu nasıl koruyor dersin? İşte yakışıklı oyuncunun sırları…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazı: Hazan Aköz

Zac, sabah kahvaltısında ne yer?

Sabah kahvaltısında Zac’in en sevdiği şey, sarısı iyi pişirilmiş bir omlet! Enerjisini de yaptığı sıkı kahvaltılara borçlu olduğunu söylüyor. Yoğun iş temposu nedeniyle o da bazen kahvaltı edemeden sokağa çıkmak zorunda kalabiliyor tabii ki. İşte, o zamanlarda da yanına aldığı kuru üzümlerle öğününü tamamlamayı ihmal etmiyor!

Hep sağlıklı mı besleniyor?

O da kendi kendine kaldığı zamanlarda, her genç gibi üşeniyor ve fast food yemekler yiyebiliyor. Söylediğine göre Zac’in de bir zamanlar abur cubur yeme alışkanlığı varmış ve sürekli çikolata, şeker ve cips gibi zararlı yiyeceklerle midesini dolduruyormuş. Fakat bir gün, düşünüp bunun hiç de sağlıklı olmadığına karar vermiş. Artık sadece üç öğününü dengeli bir şekilde alıyor ve aralarda da meyve yemeyi tercih ediyormuş. 

En sevdiği yemek ne?

Bal sosuyla fırında kızartılmış tavuk ve domuz eti sandviçi Zac’in en sevdiği yiyecekler. Hatta bu iki yiyeceği yediğinde kendisini cennette hissettiğini söylüyor! Ne bekliyordun? Yaprak sarması ve biber dolması demesini mi:)

 

Sporla arası nasıl?

Rocky filminde Sylvester Stallone’nin kaslarından çok etkilenen Zac, sürekli egzersiz yapmaya başlamış ve kendini fitness’a vermiş. Rocky kadar kaslı olabilmesi için daha kırk fırın ekmek yemesi lazım, ama önemli olan başlamak, değil mi? Kim bilir belki Zac’i bundan beş yıl sonra bir aksiyon filminde izleriz.

En sevdiği sporlar hangileri?

En sevdiği sporlar kayak, snowboard ve sörf… Ayrıca Japonların favori sporu olan masa tenisine de bayılıyor. Boş zamanlarında sürekli pinpon oynuyor ve hatta sürekli cebinde bir pinpon topu taşıyor. Futbol, basketbol, voleybol maçlarını izlemekten pek hoşlanmıyor.

Dans eğitimi aldı mı?

Hayır! Zac, dans eğitimi almamasına rağmen High School Musical’de oldukça başarılı dans ediyor çünkü o doğuştan yetenekli. Kendisi de bu durumu şöyle anlatıyor: “High School Musical setinde tıpkı bir maratonda gibiydik. Sürekli çalışıp yeni bir şeyler öğrendik. Şu anda geldiğim noktada kendime bir dansçı gözüyle bakabilirim. Dans etmeyi sette öğrendim.” 

Bir rol için kilo almak ya da vermek zorunda kaldı mı?

Uç bir farkla olmasa da “Hairspray” filminde oynamak için 5-6 kilo alması gerekti. Fakat bu kiloları dans ederek, çalışarak, protein yiyerek, suni ilaçlar kullanmadan, doğal yollarla aldı. O dönemde en çok tükettiği yiyecek de tavuk nugget’lardı. Tavukları yiyor, sonra da gidip spor yapıyordu. Senin de bildiğin gibi, (Bilmiyorsan da babana sorabilirsin) 60’lı yıllarda insanlar pek spor yapmıyorlardı ve o yüzden herkes biraz iri kıyımdı. Zac’in de 60’larda geçen “Hairspray” filminde rol alabilmek için işte bu görüntüyü yakalaması gerekiyordu. Sonunda tıpkı Elvis Presley gibi görünmeyi başardı. Ama film bittiğinde aldığı kiloları vermesi tam üç haftasını aldı!      

Bonus bilgi 
Eğer sen de bir Zac Efron hayranıysan, aşağıda sayacağımız bonus bilgileri sakın kaçırma!

Takma isimleri: Zacquisha, Hollywood, Zefron
Koleksiyonu: İmzalanmış beysbol kartları koleksiyonu var 
Tuttuğu takım: San Francisco Giants fanı
Kız arkadaşı: High School Musical’deki rol arkadaşı Vanessa Anne Hudgens’le uzun zamandır birlikte
En sevdiği çizgi film: Rocko’s Modern Life
Kardeşi: Dylan isminde üvey bir erkek kardeşi var. O da en az Zac kadar yakışıklı! 
Aldığı diğer teklifler: Albüm yapması için çevresinden sürekli ısrar gören Zac, her zaman, aktörlüğün birincil işi olduğunu söylemeyi ihmal etmiyor. Gelen bütün teklifleri de geri çeviriyor. 
Aldığı ilginç ödüller: Empire Dergisi’nin “Dünyanın En Seksi 100 Erkeği” listesinde yer aldı. (2007)
En sevdiği film: “The Goonies”

 

Yorum Yapın