Kore Manşet Ünlüler

Yeni neslin kraliçeleri

Itzy başarısını gitgide büyütüyor. Kızların her geri dönüşlerinde nasıl rekorlar kırdığına bir göz atalım.

Dalla Dalla

“Dalla Dalla” ile çıkış yapan Itzy müzik dünyasına kendini tanıttı. Grubun bu ilk parçası World Digital Song Sales Chart, K-pop’s Hot 100 Chart ve Gaon’s Digital Song Chart’ta ilk iki sırada yer aldı. Şarkının klibi şu anda YouTube’da 300 milyondan fazla izlendi.

ICY

İlk geri dönüşleri “ICY” ile kızlar, çıkışlarından da büyük bir başarı yakaladılar. Billboard Dünya Albüm Listesi’nde 11, Japonya’nın Oricon Albüm Listesi’nde 12 ve Oricon Dijital Albüm Listesi’nde de 10 numaradan giriş yaptılar. Kore’de ise albüm 120 bin’den fazla satarak Gaon’un En İyi Albüm Listesi’nde ilk üçe girdi. Böylece başarıları ülke sınırlarını da aştı.

Wannabe

Mart 2020’de piyasaya sürülen “Wannabe”, akılda kalıcı nakaratı ve çarpıcı koreografisiyle 400 milyondan fazla izlendi. Şarkı, Gaon’un Haftalık Dijital Listesi’nde altıncı ve ABD Dünya Dijital Şarkı Listesi’nde dördüncü sırada yer aldı. Şarkının yer aldığı albüm “It’z Me”, Oricon’un Haftalık Albüm Listesi’nde 13, Gaon’un Haftalık Albüm Listesi’nde birinci, Gaon’un Aylık Listesi’nde dördüncü ve ABD Dünya Albümleri Listesi’nde beşinci sırada yer aldı. Sadece liste başarı elde etmekle kalmadı, Ryujin’in omuz hareketi de viral oldu.

Not Shy

“Not Shy” ile Itzy’de yepyeni bir dönem başladı. Grup, “Not Shy” ile 206 bin’den fazla kopya satarak önceki geri dönüş rekorlarını da kırdı. Daha önceki şarkıları gibi, Itzy Gaon’un Albüm Listesi’nde zirveye yerleşti ve Oricon’un En İyi 50 Albüm Listesi ve Billboard’un Dünya Albüm Listesi’nde ilk sekiz içinde yer aldı. Böylece grup ilk kez Billboard Global 200 Listesi’ne girmeyi başardı.

In The Morning

Itzy’nin 2021’deki ilk single’ı “In The Morning”, bir yıldan kısa bir sürede 197 milyondan fazla izlendi. “Guess Who” albümü 330 bin’den fazla kopya sattı ve Gaon’un 2021 En İyi Albümler Listesi, Oricon’un En İyi 50 Albüm Listesi ve çok sayıda Avrupa listesinde bir yer edindi. Geri dönüş başarıları sayesinde Itzy, Billboard’s Artist 100, Billboard 200 ve En İyi Albüm Satışları dahil olmak üzere birden fazla Billboard listesine giriş yaptı.

LOCO

“LOCO” ile Itzy nihayet son üç yılda toplam 1 milyon albüm satışını aştı. Ayrıca Billboard Albüm Satışları ve Billboard 200 Listesi’nde sırasıyla bir ve on bir numaradan listelere giriş yaptı. Tüm geçmiş çalışmaları gibi, “Crazy In Love” albümleri de birçok küresel listede yer edindi. “LOCO”, Itzy’nin bugüne kadarki en başarılı geri dönüşü oldu.

Sneakers

Son geri dönüşleri “Sneakers” ile Itzy, bir kez daha ne kadar yetenekli olduklarını kanıtladı. Bu yazıyı hazırlarken şarkı yeni yayınlandığından henüz liste verileri paylaşılmadı. Bu yüzden diğer geri dönüşlerdeki liste başarılarını bu bölüme ekleyemiyoruz. Ancak onlardan beklendiği gibi yine listeleri alt üst edeceklerine eminiz!

Yorum Yapın