Yeni jenerasyonun gri sesi

18126 views Yorum yap

Z kuşağının yükselen ismi Conan Gray, deneyimlerini hayranlarının bağ kurabileceği müziğe dönüştürüyor. İşte seni onun hayranına dönüştürecek Conan Grey gerçekleri!

 

İnternet çocuğu

Video çekmeye henüz 9 yaşındayken başlayan 1998 doğumlu Conan Gray, YouTube kanalını 2013’te açtı. Yüklediği videolarla kısa zamanda izleyicisiyle güçlü bir bağ kurdu. Kitlesi yavaş yavaş büyüdü ancak insanlar onu viral olan “Idle Town” şarkısıyla tanıdı. “Sunset Season” EP’si oldukça başarılı bulundu. Koronavirüs nedeniyle Coachella performansı, tur planları ve müzik videoları çekmeye kadar her şey duraklasa da, ilk albümü “Kid Krow”u yayınlanmasını engellemedi. Birçok PR çalışmasının bu durumda iptal edildiğini söyleyen Conan, “Ben bir internet çocuğuyum. Burada büyüdüm. 12 yaşımdayken şarkı yazmaya ve onları internete koymaya başladım. Bu yüzden tüm albümü yayınladığım için gerçekten uygun zaman olduğunu hissettim” diye bu olağanüstü durumun onu yıldırmadığını açıkladı.

 

Yükselen başarı

“Kid Krow”, şarkıcının Teksas’taki “sert” geçen çocukluğundan ilham alıyor. Albüm Billboard listesinde beş numaraya kadar yükseldi ve milyonlarca izlendi. Şarkıcının bu başarıyı yakalamasına şaşırmamak gerek. Çünkü henüz 10 konser vermesinden sonra Panic! At the Disco!’nun 2019’daki turnesinde gruba eşlik etti. Grubun solisti Brendon Urie’nin çok iyi ve çalışkan olduğunu ve bunun devasa bir öğrenme deneyimi olduğunu söyledi.

 

Zorbalığa uğradı

Conan yarı Japon ve yarı İrlandalı. Bebekken o ve ailesi, büyükbabasına bakmak için Japonya’nın Hiroşima şehrine taşındı ve üç buçuk yaşındayken de Amerika’ya döndü. Şarkıcı çok küçükken Japonca konuşabildiğini ancak şimdi o ustalığını kaybettiğini söylüyor. Anne ve babası boşandıktan sonra sürekli taşınan şarkıcı, zaman zaman uyum sağlamakta zorlanmış. Teksas’ta geçen gençlik yıllarını çok da iyi bir şekilde anımsamıyor. “Teksas’a taşındığım ve ortaokula gittiğim ilk günü hala hatırlıyorum. Henüz hiçbir şey söylemedim ve önümde oturan çocuk arkasını dönüp, ‘İnsanlar konuşmayan çocukları sevmez’ dedi. Şimdi o çocuklar günde 1000 DM atıyor” diye zorbalığa uğradığı zamanları anlatıyor. Daha sonra şarkıcı rüya okul dediği UCLA’da okumak için Los Angeles’a taşındı. O çocukların şu an çok pişman olduklarına eminiz.

 

Billie ile kanka

Conan’ın Billie Eilish ile çok yakın arkadaş olduğunu biliyor muydun? İkisi de henüz şöhret olmadan önce tanışıyormuş. Conan, “favori insanım” diye tanımladığı Billie’nin çalışkanlığı ve yeteneğinden ilham alıyor. “Diğer insanlarda teselli bulmak güzel. İkimiz de bunun ne kadar çılgınca olduğu konusunda şaka yapıyoruz. Çoğunlukla tüm bu çılgın şeylerde biraz normallik bulmaya çalışıyoruz” diyen şarkıcı, Billie ile şöhretin getirdiği kafa karıştırıcılığın nasıl üstesinden gelmeye çalıştıklarını aktarıyor.

 

En büyük Swiftie

Müzikal ilham kaynakları arasında The Dixie Chicks, Lana del Rey ve Adele var ancak bir numarası Taylor Swift. Hatta kendisini en büyük Swiftie olduğunu söylüyor. İşin en güzel kısmı da Taylor da Canon’ın büyük bir hayranı. Bunu öğrenen Canon’ın aklı başından gitmiş, “Kelimenin tam anlamıyla 9-10 yaşımdan beri şarkılarını dinliyorum. O çok, çok tatlı ve albüm hakkında güzel şeyler söyledi. Albüm konusunda gerçekten gergindim çünkü daha önce hiç albüm yapmadım. Bu yüzden çığır açan ve inanılmaz albüm yapan biri tarafından albümümüm beğenilmesi şimdiye kadar isteyebileceğim en güzel şey.” Ayrıca Canon bir ARMY. BTS’in ve özelikle V’nin büyük bir hayranı olduğunu ve işbirliğine hazır olduğunu her seferinde dile getiriyor.

 

“Hayranlarım her şeyim”

Küçük yaştan itibaren kamera önünde olsa da Canon çok çekingenmiş. Bu yüzden şöhret onu tedirgin ediyor. Müzik sayesinde hayranlarıyla bağ kurarak, onlara sırlarını anlatabildiği için çok mutluymuş. Hayranlarının ne kadar değerli olduğunu şu şekilde anlatıyor, “Hayranlarım benim için her şeyi ifade ediyor. Onlar olmasaydı albümü çıkarmazdım. Sadece şarkı yazıp odamda oturup kendi başıma dinlerdim.” Biz de seni seviyoruz Canon.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir