Ünlüler

Yakışıklı, bekar, hoş çocuk Berksan

alt

 altÇilek gibi çocuk valla; boy, pos, endan o biçim. Kızlar ona hayran olmakta haksız sayılmazlar. Üstelik şu sıralar hayatında şarkılarından başka biri de yok. Yani yokmuş, öyle diyor. Başka ne mi anlatıyor?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

‘Çilek’ten önce neler yapıyordun?
Yine sahnedeydim. Bir anda banyoda şarkı söylerken kendimi keşfedip ‘Aaa ne güzel sesim var’ deyip, Unkapanı’na gitmiş biri değilim. Sekiz yaşımdan beri müzikle uğraşıyorum. ‘Çilek’ten önce de müzik vardı. Ama 6 yıldır İstanbulda yaşıyorum ve ‘Çilek’ albümünün oluşumu birkaç yıl sürdü. Biraz sıkıntılar ve kırgınlıklar yaşadım, hiçbir şey kolay olmadı, ama şimdi ikinci albüm çıktı. Taşları biraz daha yerine oturttuğumu düşünüyorum.
 
İlk nasıl başladın müziğe?
TRT’de, Ankara Radyo Evi’nde, Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu ile başladım. Sonra şan dersleri aldım. Ailem teşvik etti, ‘Annecim ben koroya girip şarkı söyleyeyim’ diyecek, karar verebilecek yaşta değildim zaten. Hatta istemeye istemeye gitmiştim, ama iyi ki de gitmişim.
 
Geçen yaz dilimize dolanan ‘Çilek’ şarkısını platonik olarak aşık olduğun birine yazmışsın doğru mu?
Doğru. Şarkı sözleri yazarken genelde yaşadıklarımdan yola çıkıyorum. Bir takım bilinçaltı birikimleri oluyor ya da etraftaki yakın dostlarımın yaşam hikayelerinden etkileniyorum. Onlarla dertleşmelerden çıkan sohbetler de genelde aşk-meşk. Şarkılar da aşka yazılıyor zaten. Hiçbir şey olmazsa, hayal gücümü kullanıyorum. Ama yaşanmışlığı olan şarkılar daha güzel oluyor. ‘Çilek’, benim yıllar önce yaşadığım bir ilişkiydi. Zaten yaklaşık 5 yıldır ilişki diye bir şey yaşamadım, yaşamıyorum.
 
Kız arkadaşın yok yani şu an…
Evet, yok ama ben de bunun için bir şeyler yapmıyorum açıkçası. Bu konuda biraz tembelleştim, belki de yalnızlık artık alışkanlığım oldu. Yalnızlık derken çıldırtan bir yalnızlık değil, tabii dostlarım var, ama daha içimi hoplatan bir beraberlikten bahsediyorum. Buna bayağı bir uzak kaldım. Tabii ki ben de istiyorum bir şeyler olsun, sabah beraber kahvaltı edelim, beraber uyanalım istiyorum, ama birazcık da zamanın etkisi var herhalde. Artık bir şeyler çok maddesel yaşanıyor. Biraz anlık beraberlikler modası varmış gibi geliyor ve ben gerçekten daha güzel bir şey yaşamak istiyorum. Çünkü, aşk denince farklı, karmaşık duygular kafamda canlanıyor. Her şeyi delicesine yaşamak, üzülünce deliler gibi üzülmek, sevince deliler gibi sevmek gibi daha tutkulu şeylerden bahsediyorum. Merak etmek, özlenmek, özlemek gibi.
 
Sitende (www.berksanonline.net) fan kulübün var. Hayranlarınla organizasyonlar yapıyor musun?
Mesajlarını okuyorum ve cevaplıyorum. Ara sıra bazı buluşmalar yapmayı planlıyorum. Ama şu var; ben bir kişiyim onlar birkaç yüz, ya da birkaç bin kişiler! Bazen kızıyorlar, bana niye gelmedi mesaj falan diye. Ama yetişemiyorum çünkü sürekli bilgisayar başında oturamıyorum.
 
KİMLİK KARTI
Doğum tarihi: 30 Mayıs 1979
Burcu: İkizler
Boyu: 1.76
Kilosu: 64
Doğum yeri: Ankara
En son mezun olduğu okul: AHLA Üniversitesi, Amerikan Turizmi ve Otelciliği 
En yakın arkadaşlarını: Kutsi, Erdem, Derya
Hobileri: Film izlemek, squash oynamak

 

Yorum Yapın