Manşet Ünlüler

“Wyatt” be, o da kim?

“I Am Not Okay With This” ve “It” projelerinde dikkat çeken Wyatt Oleff, fantastik ve korku filmlerinin aranan oyuncusu. Wyatt’ın set maceraları ve favorilerini öğrenince onun neden bu tarz projelere yakıştığını daha iyi anlayacaksın.

“It”in hazırlanma süreci

Wyatt Oleff adını ilk olarak “It”in yeni uyarlamasında duyduk. Tabii sadece o değil, filmdeki birçok oyuncuyla bu film sayesinde tanıştık. Seride Stanley Uris karakterine hayat veren Wyatt filme hazırlanış sürecini paylaştı. Çekimler devam ederken filmin uyarlandığı kitabı almış ve baştan sona okuyacağı konusunda kendini gaza getirmiş. Ancak 1138 sayfalık kitabın sadece 60 sayfasını okuyabilmiş. Sonunda kitabı bitiremeyeceğine ikna olmuş. Wyatt kitabı okuyarak karakteri Stanley ile bağ kuramayacağını anlayınca müziğin gücünden yararlanmak istemiş. 80’ler müziğinin büyük bir hayranı olan oyuncu, o dönemin popüler şarkılarından oluşan bir çalma listesi yapmış. “Stanley’nin dinleyeceğini düşündüğüm şarkılara dayalı bir çalma listesi oluşturdum. Bu karaktere girmek için eğlenceli bir süreçti” diye anlatıyor.

Ezikler Kulübü’ndeki favorisi

Şaşıracaksın ama Wyatt’ın filmdeki favori karakteri Stanley değil, Ben’miş. “Ben sürekli takım için emek harcayan biri. Her zaman iyimser bir bakış açısına sahip değil ama bir şekilde destek oluyor” diye Ben’in Ezikler Kulübü’ndeki arkadaşlarına çok değer verdiğinden nasıl etkilendiğini anlatıyor.

Korkudan uyuyamıyor

“It” gibi başarılı bir korku serisinde oynamak biraz cesaret ister. Ancak Wyatt korku serisinde oynadı diye onun korkusuz biri olduğunu düşünmemek gerek. Son zamanlarda onu korkudan uyutmayan film Jordan Peele’in “Us” filmiymiş. Korkudan nasıl uykusuz kaldığını şu şekilde açıklıyor; “İzlediğim en korkunç film değildi ama beni uyanık tuttu. Ben de ‘Ya biri şu anda kapıdan girerse?’ diye panik oldum. Uyandım ve tekrar uyuyamadığım için telefonda yarım saat dikkatimi dağıttım. Ancak o şekilde uyuyabildim.”

 

Süper güçleri olsaydı

“I’m Not Okey With This” ve “The Guardian of The Galaxy” (Quill’in gençliğini canlandırdı) gibi fantastik temalar içeren projelerde yer alan oyuncunun ne gibi bir süper güce sahip olmak istediğini merak ediyoruz. Wyatt telekinezi yani düşünce gücüyle cisimleri hareket ettirmek istermiş. Çünkü bu gücün günlük hayatında ona çok yardımcı olacağını düşünüyor. Telekinezi sayesinde kolayca ihtiyacı olan eşyaları yanına çekmenin harika olduğuna inansa da, bunun onu biraz tembelleştireceğini de itiraf ediyor. Hatta bu güç sayesinde sadece eşyaları değil, kendisini de havaya kaldırabileceğini söylüyor.

Setin olmazsa olmazları

Dizi veya filmlerde çalışmak çok renkli görünse de, zorlukları olan bir iş. Wyatt genç yaşına rağmen bu zorlukların üstesinden geliyor. Onun için setteki en önemli şey projenin iyi oyuncu kadrosu ve ekibe sahip olmasıymış. Birlikte çalıştığı insanlarla iyi geçinmek istediğini söyleyen oyuncu devam ediyor; “Bu gerçekten herhangi bir iş için geçerli. Ama her projede herkesle iyi vakit geçirmeyi diliyorum. Şimdiye kadarki tüm projelerimde harika ekiplerle çalıştım. Bu yüzden bundan oldukça memnunum.”

En kötü deneyim

Çekimler sırasında elbette bazı aksaklıklar yaşanabiliyor. “I Am Not Okay With This” çekimlerinde Wyatt sürekli repliklerini karıştırdığı için tek çekim yapılması gereken sahneyi tam 11 kez baştan çekilmesine sebep olmuş. Bu anın çok utanç verici olduğunu söylüyor. Üzülme Wyatt setlerde böyle aksaklıklar yaşanabiliyor:)

Tam bir oyuncu

Kimler video oyuna hayır diyebilir ki:) Wyatt da oyunlara oldukça düşkün. Hatta bir keresinde bir oyun için saatlerce kuyrukta beklemiş; “‘The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ mükemmel bir oyun. Oyun için o kadar çok heyecanlıydım ki, tüm beklentilerimi karşıladı. Gece yarısına kadar tam 5 saat oyun için sırada bekledim. Buna kesinlikle değdi.”

Tüm zamanların en iyisi

Wyatt, en sevdiği film karakteri konusunda çok fazla seçenek olduğunu söylüyor. Ancak Joker karakterinin onun için ayrı bir yeri varmış. Joker’i en iyi canlandıran oyuncuların Heath Ledger ve Joaquin Phoenix’in olduğunu açıklıyor.

Yorum Yapın