Wentworth Miller

2182 views Yorum yap
alt

 

 altPrison Break’te: Michael Scofield

Doğum tarihi: 2 Haziran 1972 

Doğum yeri: Chipping Norton Oxfordshire/ İngiltere

Burcu: İkizler

 

 

 

Takma İsimleri: Stinky, Went, Miller

Ailesi: Annesi Roxann, Yale mezunu bir eğitmen ve babası Wentworth E. Miller da Yale mezunu bir avukat. 2 kız kardeşi var; Gillian ve Leigh. Gillian bir avukat, Leigh da şu anda hukuk fakültesinde eğitim görüyor. 

Eğitimi: Midwood H.S. Brooklyn Koleji’ni bitirdi. Sonra da Princeton Üniversitesi’nden mezun oldu. 

Nasıl şöhret oldu: Anthony Hopkins’in başrolde oynadığı “İnsan Kokusu” isimli filmde Coleman Silk’in (Anthony Hopkins) gençliğini canlandırdı. 

Bunu bilmelisin: Prison Break’te hapishane planını bütün vücuduna dövme yaptıran oyuncu, her çekim öncesi bu dövmeyi yeniden yaptırmak zorunda kalıyor. Ve bu işlem iki kişinin 4-5 saat uğraşmasını gerektiriyor. 

Kendi ağzından: “Koleje başladığımda oyunculuk aslında bana çok riskli bir iş gibi görünüyordu. Bütün arkadaşlarım Wall Street’e veya Hukuk Fakülteleri’ne başvurdular. Ama ben sonunda riske girmeyi tercih ettim.”

Filmografisi: “Ghost Whisperer”, “Stealth” (Seslendirme), “Prison Break”, “Ghost Whisperer”, “Stealth”, “Joan of Arcadia”, “Underworld”, “The Human Stain”, “Dinotopia”, “Room 302”, “Romeo ve Juliet” 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık

Düşünce detoksu

Fazla kilolarından kurtulmak için nasıl yediklerine ve içtiklerine dikkat ediyorsan, gereksiz düşüncelerden arınmak için de aklından geçenlere özen göstermelisin! İşte ruhunda detoks etkisi yapacak öneriler… Sen de bir ay boyunca bunlardan uzak dur, ruhunu

Devamı   2915