Manşet Ünlüler

Video canavarı

Çiçeği burnunda gelinimiz Ariana Grande, müzik piyasasına adım attığından beri zirveden aşağı hiç inmedi. Başarılı şarkıcı müziği kadar görselliğe de çok önem veriyor. Ari’nin öne çıkan kliplerini hatırlamaya ne dersin?

“Positions”

Ariana’nın müzik endüstrisindeki gücünden bahsetmişken, “Positions” videosunda başkanlığını ilan etti. Şarkıcı, mutfakta ve toplantı odasında dans ederken, kızların her şeyi yapabileceğini gerçekten kanıtladı!

“Don’t Call Me Angel”

“Don’t Call Me Angel” birbirinden farklı müzik yapan üç başarılı şarkıcı Ariana, Lana Del Rey ve Miley Cyrus’ı bir araya getirdi. Bu kadar farklılık olunca, şarkının klibi de Ari’nin normal müzik videolarından farklı oldu. Bu destansı iş birliğinde şarkıcı siyah kanatlarıyla karanlık tarafını öne çıkarıyor.

“The Way”

“The Way” klibi, müzik tarihinde her zaman Ariana ve Mac Miller’ın romantik ilişkisini başlatan bir an olacak. Bu nostaljik anı bir kez daha hatırlamak için bile klip tekrar tekrar izlenir.

“Thank U, Next”

Ari’nin en akılda kalıcı klibi kesinlikle “Thank U, Next”. Klipte Elizabeth Gillies, Matt Bennett ve Kris Jenner gibi birçok ünlü isim yer aldı. Güçlü kadın karakteri anlatan ve Ariana’nın favorisi birkaç ikonik filme de saygı duruşunda bulunuldu. Bir daha bu klibin üstüne iyi bir klip gelir mi tartışılır.

“No Tears Left to Cry”

“Sweetener” albümünden çıkan “No Tears Left to Cry”, Ariana’nın yeni çağının başlangıcını temsil etmesiyle önemli bir yere sahip. Klibin baş döndürücü efektinden, Manchester saldırısına atıfta bulunmasına kadar her detayıyla bir baş yapıt.

“Into You”

Ari’nin ilk pembe efektli kliplerinden “Into You”, şarkıcının yüksek enerjili parçalarındaki yerini aldı. Klip, Ari’nin korumasıyla yaşadığı yasak aşkı anlatıyor. Ancak bu aşkın yasak olduğu klibin sonlarına doğru ortaya çıkınca, sürpriz sonuyla izleyiciyi şaşırtıyor.

“Break Free”

“Star Wars”un introsuyla benzer bir şekilde başlayan klip, bilim kurgu öğeleriyle fütüristik bir şölen sunuyor. Uzaylı yaratıklarla kahramanca savaşıp insanları kurtaran şarkıcı, göz kamaştıran makyajıyla da bu klibe damga vuruyor.

“Problem”

Iggy Azalea’nın da eşlik ettiği bu müzik videosu, o sırada Ariana’nın farklı bir yönünü gösterdi. Bir çarkın üzerinde dönerken şarkı söyleyen Ari’den gözlerimizi alamadık. Ayrıca şu sıralar sürekli kullandığımız arka planı renkli Instagram filtreleri de ilk kez bu klipte yer almışa benziyor. Hangi efektten bahsettiğimizi öğrenmek için Iggy’nin sahnelerine göz atabilirsin.

“Focus”

Klibe bakıldığında her zamanki Ariana kliplerinden bir farkı olmadığı görülüyor. Ancak “Focus”u özel yapan en büyük detay, Ari’nin renkli perukları. Şimdilerde sık sık kullandığı bu renkli perukları ilk kez “Focus”ta gördük.

“God Is a Woman”

Birbirinden alakasız görüntüleri birleştirme tekniği olan kolaj çalışmaları bu klipte bolca kullanılıyor. Ari’nin galaksiyi hulahop gibi çevirmesi ya da dünyanın üstünde oturması buna örnek verilebilir.

Yorum Yapın