Manşet Ünlüler

Ünlü düşmesi

Filmler ne kadar eğlenceli görünse de, arka planı oldukça karmaşık. Bazen oyuncuların başına öyle kazalar geliyor ki, “Bunlar ancak filmlerde olur” dedirtiyor.

İrem Naz Güvel

David Holmes

“David Holmes da kim?” diye soranlara hemen açıklayalım. Kendisi “Harry Potter” serisindeki ilk yedi film boyunca Daniel Radcliffe’in baş dublörüydü. “Ölüm Yadigarları: Bölüm 1” için bir sahnenin provası yapıldığı sırada, David havadayken duvara çarpıp yere düşmüş. Dublör o sırada bacaklarını hissetmemeye başlamış ve hastaneye kaldırılmış. Göğsünden aşağısı felç olan David, “Kollarımı kullanıyorum ancak ellerimde ve parmaklarımda herhangi bir el becerim yok” diye son durumunu aktarıyor. David ve Daniel hala çok yakınlarmış. Hatta Daniel onun için yardım kampanyalarında da bulunmuş.

Jennifer Lawrence

“Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – Bölüm 1”i çekerken, Jennifer bir sis makinesi yüzünden neredeyse boğuluyormuş. Sahnenin çekildiği tünelde yoğun duman yayılmaya başlayınca nefes alamamış. Neyse ki ekip hemen bir şeylerin ters gittiğini anlayıp Jennifer’ı tünelden çıkarmayı başarmış. Jennifer bir süre baş dönmesi ve mide bulantısı yaşasa da, kısa bir süre sonra kendine gelmiş.

Dylan O’Brien

Dylan’ın sette yaşanabilecek en korkunç kazalardan birini yaşadı. Hatta bu kaza neredeyse oyunculuğu bırakmasına sebep oluyordu. “Labirent: Son İsyan”da Dylan dublör kullanmadan çekimleri kendi yapmak istemiş. Ancak işler onun tahmin ettiği gibi gitmedi. Aracın çarpması sonucu Dylan beyin sarsıntısı yaşadı ve yüzünde kırıklar oluştu. Oyuncunun hem fiziksel hem de psikolojik olarak iyileşmesi uzun sürse de, şu an çok iyi.

Jeremy Renner

“Avengers”ın korkusuz Hawkeye’si Jeremy de sette yaralananlardan. Ancak onun yaralanma hikayesi “Avengers” setinde değil, komedi film “Tag”in çekimlerinde olmuş. Çekimlerin henüz üçüncü gününde Jeremy, 6 metrelik bir yükseklikten düşerek iki kolunu da kırmış. “Yere düştüğümde iyi olmadığımı anladım. Kollarımı hissedemedim. Hastaneye gittiğimde kollarımın kırılmış olduğunu söylediler. Ben ‘Tamam, harika’ deyip işe geri döndüm” diye yaşadıklarını anlatıyor.

Robert Downey Jr.

“Iron Man 3”nin çekimlerinde Robert Downey Jr. ciddi bir şekilde yaralandı. Oyuncunun yüksek bir yerden atlaması gerekiyormuş ve bu sahneyi dublör olmadan kendi oynamak istemiş. Ekip prova yapılması gerektiğini söylese de, Robert buna gerek olmadığını belirtip onları reddetmiş. Bunun sonucunda da Robert o atlama sahnesinde yere sert düşerek bileğini kırdı. Başrol oyuncusu yaralanınca filmin çekimleri de 6 hafta durduruldu.

Isla Fisher

Isla’nın başına gelenler herhalde en korkuncu. “Sihirbazlar Çetesi” filminde Henley’nin su dolu bir tankta elleri bağlı bir şekilde kurtulmaya çalıştığı sahneyi hatırlıyor musun? Anlaşılan o ki, o sahne gerçekten yaşanmış. Isla elleri zincirli bir şekilde su tankının içine girmiş. Aslında zincirden kurtulması için basit bir mekanizma varmış. Ancak tankın içindeyken zincir sıkışmış ve kurtulamamış. “Herkes harika davrandığımı düşünüyordu. Aslında boğuluyordum. Hiç kimse gerçekten mücadele ettiğimi fark etmedi” diye o korkunç anı anlatan Isla neyse ki kurtuldu.

Yorum Yapın