Genel Manşet Ünlüler

“Top Gun” Gaga’landı

36 yıl sonra devam filmiyle geri dönen “Top Gun: Maverick”, izleyenlere görsel bir şölen yaşatıyor. Bu görselliği de “Hold My Hand” şarkısıyla Lady Gaga süslüyor.

Yazı İrem Naz Güvel

36 yıllık ara

“Top Gun”ın ilk filmi 1986 yılında yayınlandığında büyük bir başarı yakalayarak klasikler arasına girdi. Merakla beklenen ikinci film ise tam 36 yıl sonra izleyiciyle buluştu. “Top Gun: Maverick” adına sahip devam filmde Pete Mitchell diğer adıyla Maverick, Top Gun pilot mezunlarına eğitim vermek için özel bir göreve çağrılır. Bu eğitimde, hayatını kaybeden yakın dostu Nick Bradshaw’ın oğlu Teğmen Bradley Bradshaw ile karşılaşır. Geçmişinin hayaletleriyle mücadele eden Maverick, böylece en derin korkularıyla da yüzleşir. Tom Cruise, 36 yıl sonra Mavercik rolüne yeniden hayat verirken, filmde ona Miles Teller, Jennifer Connelly, Jon Hamm, Glen Powell ve Lewis Pullman eşlik ediyor.

Aşk mektubu yazdı

Bu devam filmin soundtrack’i Lady Gaga’ya emanet edildi. “Hold My Hand” adlı şarkıyı besteleyen şarkıcı, kelimenin tam anlamıyla ruhunu bu şarkıya adamış. “‘Top Gun: Maverick’ için bu şarkıyı yazdığımda, filmin kalbime ve ruhuma bu kadar işlediğinin farkında bile değildim. Uzun zamandır şarkının üzerinde çalışıp, mükemmelleştirmek için çaba harcadım. Aynı zamanda, bu şarkı dünyaya yazdığım bir aşk mektubu” diye Lady Gaga, şarkının yapım sürecinden bahsediyor.

Ceketi giydi

“Hold My Hand”in klibinde Lady Gaga, siyah-beyaz bir fonda bizi karşılayarak şarkısını seslendirirken, filmden de görsellere yer vermeyi ihmal etmiyor. Bununla birlikte, şarkıcının giymiş olduğu ceket hemen dikkatimizi çekiyor. Çünkü bu ceket, sıradan bir ceket değil. Tom Cruise’un 1986 yapımı “Top Gun” filminde giydiği ceketin aynısı. Böylece Gaga hem yeni hem de klasik filme saygı duruşunda bulunuyor.

Oscar’a göz kırpıyor

İlk “Top Gun” filmi sadece film olarak değil, soundtrack olarak da bir başyapıttı. 1986 yapımı filmde Berlin’in seslendirdiği “Take My Breath Away” şarkısı, o yıl En İyi Orijinal Şarkı Oscar ödülünü kazanmıştı. Lady Gaga da “Bir Yıldız Doğuyor” filmi için söylediği “Shallow” şarkısıyla aynı kategoride Oscar sahibi olmuştu. Şarkıcının “Hold My Hand” ile bir kez daha bu kategoride aday olması bekleniyor.

Tom ve Gaga

Tom Cruise ve Lady Gaga, “Top Gun: Maverick”in müzikleri üzerinde çalıştıklarından beri çok yakın arkadaş oldular. Oyuncu, Lady Gaga’nın “Hold My Hand” ile harikalar yarattığını ve filmin vermek istediği duyguları başarıyla yansıttığını, “Lady Gaga bu şarkıyla ruhumuza dokundu” sözleriyle açıklıyor.

Twenty One Pilots çıkarıldı

Lady Gaga, “Hold My Hand” ile kalpleri fethetmiş olsa da, filmin soundtrack’i için ilk olarak Twenty One Pilots düşünülmüştü. Grubun “Top Gun”ın şarkısı üstünde çalıştığı duyurulduktan bir süre sonra grup üyesi Tyler Joseph, projeden çıkarıldıklarını açıkladı. Tyler, Tom Cruise’un onları kovduğunu iddia etti. Bu iddialar şirket tarafından yalanlandı ancak Tom henüz bir açıklama yapmadı. Bakalım, bu iş nasıl sonuçlanacak!

Yorum Yapın