Manşet Sinema Ünlüler

Tim, tim, tim-Shawn

Shawn Mendes beyaz perdeye adım attı! Başarılı şarkıcı, animasyon film “Tim, Tim, Timsah”in ana karakterini seslendirecek.

Yazı İrem Naz Güvel

Sesiyle başrolde

Shawn Mendes’in uzun süredir sessiz kalmasının sebebi ortaya çıktı. Şarkıcının “Tim, Tim, Timsah” adlı animasyon film üzerinde harıl harıl çalıştığını öğrendik. Bu ayrıca, Shawn’ın sesiyle yer alacağı ilk sinema filmi olacak. Onun sadece seslendirme becerisini görmekle kalmayacak, aynı zamanda film aracılığıyla Shawn’dan yepyeni müzikler de dinleyebileceğiz.

Timsahların en iyisi

Bernard Waber’in 1965 yılında yazdığı “Lyle, Lyle, Crocodile” adlı çocuk kitabından uyarlanan film, New York’ta bir aileyle birlikte yaşayan ve onlara yardım eden Lyle adlı bir timsahı merkezine alıyor. Lyle, Primm ailesine günlük işlerde yardım etmekten ve mahalledeki çocuklarla oynamaktan keyif alan bir timsahtır. Ancak komşusu Bay Grumps ve kedisi Loretta, ondan hiç hoşlanmaz ve Bay Grumps, Lyle’ın bir hayvanat bahçesine yerleştirilmesi konusunda ısrar eder. Bu durumda Lyle, düşünüldüğü kadar kötü olmadığını kanıtlamaya çalışır.

Soundtrack albümü hazırladı

Shawn’ın sesini duyacağımız “Tim, Tim, Timsah”da Javier Bardem, Constance Wu ve Winslow Fegley de filmde yer alıyor. Şarkıcı, film için sekiz şarkının hem sözlerini yazdı hem de besteledi. Başrol oyuncularından Javier Bardem ile “Take a Look at Us Now” ve Constance Wu ile de “Rip Up the Recipe” şarkısını seslendirdi. Ayrıca soundtrack albümde yer alan diğer sanatçılar arasında Elton John ve Stevie Wonder da yer alıyor. Elton John “Crocodile Rock” ve Stevie Wonder da “Sir Duke” şarkılarını söylüyor.

Aksiyon filminde oynayabilir

İlk filmi için oldukça heyecanlı olan Shawn, filmin vizyona gireceği günü iple çekiyormuş. Daha önce bir filmde yer almadığı için ilk başta çok gerilmiş. Ancak film ekibi tarafından sıcak karşılanınca tüm gerginliği gitmiş. “Gerçekten zamanla kendimi çok rahat hissettim çünkü karakterim filmin neredeyse tamamı boyunca sürekli şarkı söylüyordu. Bu da beni rahatlatan en büyük nedenlerden biri oldu. En iyi yaptığım şeyi şarkı söylemeyi, film boyunca sürdürdüm. Ayrıca filmin hikayesi ve karakteri o kadar doğal ki hemen bağ kurabildim. Böyle klasik bir kitabın uyarlaması için müzik yapmak ve ekibe yardım etmek harikaydı. Bana teklif geldiği için çok minnettarım. Benim için oldukça eğlenceli bir deneyim oldu” dedi. Ayrıca Shawn, sinema dünyasına ne kadar çok dahil olursa, onu o kadar çok sevdiğini ve aşık olduğunu belirterek, belki ileride bir aksiyon filminde rol alabileceğini de ifade ediyor. Sence de Shawn bol kovalamacalı bir filme yakışmaz mıydı?

Yorum Yapın