Manşet Ünlüler

Taylor show

Şarkıcı kimliğinin yanı sıra oyunculuk da yapan Taylor Swift’in “Amsterdam”dan “The Giver”a kadar öne çıkan rollerini inceliyoruz.

Yazı İrem Naz Güvel

“CSI”

“CSI”ın Taylor Swift’in ilk oyunculuk performansı olduğunu belirtmekte fayda var. Koyu renk saçları ve piercingiyle karşımıza çıkan şarkıcı, dizinin dokuzuncu sezonunda asi genç Haley Jones’u canlandırdı.

 “Cats”

Taylor bugüne kadarki en ses getiren projesi “Cats” filminde, Bombalurina rolünde kısa bir rolü bulunuyor. Oyunculuğunun yanı sıra Taylor, “Macavity: The Mystery Cat” adlı caz şarkıyı seslendirdi. Ayrıca sanatçı, film için yazdığı “Beautiful Ghosts” için Grammy adaylığı aldı.

“Lorax”

Animasyon film “Lorax”ta Taylor sesiyle rol aldı. Dr. Seuss’un aynı adlı kitabından uyarlanan filmde sanatçı, gerçek ağaçların olmadığı bir dünya olan Thneedville’de yaşayan çevreci Audrey’i seslendiriyor. Audrey’nin tek yapmak istediği, yaşamı boyunca gerçek bir ağaç görmektir. Bu animasyonu izlemediysen göz atmanı tavsiye ederiz.

“The Giver”

Lois Lowry’nin klasik distopik romanından uyarlanan 2014 yapımı “The Giver”da Taylor, az görünse de önemli bir karakteri canlandırdı. Üstelik bu filmde pop yıldızı imajını silmek için kahverengi bir peruk taktı. Filmin yönetmeni Phillip Noyce, “Sadece onu kendine özgü ve Taylor’a benzemeyen bir görünüme getirmeye çalıştık” diye Taylor’ın filmdeki imajını nasıl belirlediklerinden bahsediyor.

“New Girl”

Taylor en sevdiği dizilerden biri olan “New Girl”ün 2. sezon finalinde konuk oyuncu olarak yer aldı. Cece ve Shivrang’ın düğününde önemli bir konuk olan Elaine’i canlandırdı. Bu rolle birlikte Taylor’ın komedi yönünü de keşfettik.

“Valentine’s Day”

2010 yılında vizyona giren romantik komedi filmi “Valentine’s Day”, Taylor’ın ilk sinema filmi. Şarkıcı, Taylor Lautner’ın karakteri Willy ile bir ilişki içinde olan saf ve tatlı bir lise öğrencisi Felicia’yı oynuyor. Bu filmin çekimlerinden sonra Taylor, rol arkadaşı Taylor ile bir süre birliktelik yaşadı.

“Amsterdam”

Taylor son olarak, geçen yıl izleyiciyle buluşan “Amsterdam” filminde Christian Bale, Margot Robbie ve John David Washington ile birlikte rol alıyor. Christian, Taylor ile olan şarkı sahnesini çekerken, şarkıcının sesinden çok etkilenmiş. Oyuncu, “Bütün gün John, ben ve Taylor bu şarkıyı söylüyorduk. Ben ve John iyi bir şarkıcı değiliz. Bazen şarkı sözlerini de unutuyorduk. Bir noktadan sonra yönetmen ‘Christian ve John, bu çekim için susun. Sadece Taylor söylesin’ dedi. Yanımda güzel sesi olan birinin olması büyüleyiciydi! Onu dinlerken tüylerim diken diken oldu” diye setteki anısını anlatıyor.

 

Yorum Yapın