Manşet Ünlüler

Taylor fırtınası uçuruyor

Taylor Swift eskisinden daha iyi, daha güçlü ve daha korkusuz bir şekilde geri döndü! Şarkıcı, Billboard listesindeki zaferiyle gündeme oturdu. Ayrıca ufukta yeni albüm hazırlıkları da var!

Yazı İrem Naz Güvel

 

Rekor kraliçesi

“Midnights” yayınlandığından beri Taylor Swift rüzgarı her yerde esiyor. Taylor ne yapsa olay oluyor ancak bu sefer işler bambaşka bir boyuta çıktı. Çünkü şarkıcı rekor üstüne rekor kırıyor. Yeni albümden “Lavender Haze”, “Maroon” ve Lana Del Rey’in yer aldığı “Snow on the Beach” de dahil olmak üzere 10 şarkı, Billboard listesinin ilk 10’unda yer aldı ve bunu başaran ilk sanatçı oldu. Böylece Billboard Hot 100 listesinin 64 yıllık tarihinde bir ilke imza attı. “Anti-Hero” gibi birçok yeni parça hala listede yer alıyor.

“Yaptığım şeyden gurur duyuyorum”

Taylor, müzisyen kimliğinin yanına bir de yönetmenlik ekledi. Geçen yıl Dylan O’Brien ve Sadie Sink’in oynadığı kısa film tadındaki “All Too Well” klibini yönetmiş ve MTV VMA’de En İyi Klip ödülünü kazanmıştı. Şarkıcı yeni albümünün kliplerinde de yönetmen kimliğini sürdürüyor. Önce “Anti-Hero” ve ardından “Bejeweled” kliplerini yayınladı. Taylor çektiği klipler hakkında, “Bu klipler, yeni albümün dünyasını görsel olarak keşfetmemize yardımcı oluyor. Hikaye anlatıcılığını, şarkı yazmayı, klip senaryosu yazmayı ve onları yönetmeyi seviyorum. Bu sefer farklı şeyler yapmak ve esnemek için kendime meydan okumak istedim. Yaptığımız şeyden gerçekten gurur duyuyorum ve umarım onları beğenirsiniz” şeklinde konuştu.

Kankalar klipte

Yayınlanan her iki klipte de Taylor’ın ünlü kankalarını görmek mümkün. “Anti-Hero”da Mike Birbiglia ve John Early, Taylor’ın gelecekteki oğullarını canlandırırken Mary Elizabeth Ellis de şarkıcının gelinini oynuyor. “Bejeweled” ise daha geniş bir kadroya sahip. Haim grubunu oluşturan kız kardeşler Alana Haim, Danielle Haim ve Este Haim üvey kız kardeşlere, Oscar ödüllü oyuncu Laura Dern üvey anneye ve albümün yapımcısı ve Taylor’ın uzun süredir birlikte çalıştığı Jack Antonoff da yakışıklı prense hayat veriyor. Bunların yanı sıra model Laith Ashley, ünlü makyaj sanatçısı Pat McGrath ve burlesk yıldızı Dita Von Teese de klipte görünüyor.

Albüm ipuçları

Her Taylor klibinde olduğu gibi “Bejeweled”de de şarkıcının gelecek projelerine dair ipuçları gözümüze çarpıyor. Klibin başında, “Speak Now” albümünde yer alan “Enchanted” şarkısının keman versiyonunu duyuyoruz ve daha sonra Taylor, üç sayısını gösteren bir saatin üzerinde duruyor. Bildiğin gibi şarkıcı, eski albümlerini yeniden kaydediyor. Bu üç sayısının Taylor’ın üçüncü albümü “Speak Now”ı temsil ettiği ve şarkıcının yeniden kaydedeceği bir sonraki albümün bu olacağı konuşuluyor. Dahası da var! Klipte Taylor asansöre biniyor ve 3. kata basıyor, ardından 5. kata çıkıyor. Hayranlar, “Speak Now”dan sonra şarkıcının beşinci albümü “1989”ı yeniden yayınlayacağını düşünüyor. Bu referansları göz önüne aldığımızda haksız da sayılmazlar. Umarız Taylor, albümden başka klipler de yayınlar ve daha fazla ipucu toplarız!

 

Yorum Yapın