Tarihin adı zendaya

23876 views Yorum yap

Zendaya’nın bir ün çok büyük işler başaracağını biliyorduk. Emmy Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu dalında ödül alarak tarih yazan oyuncu, geleceğe dair çok umutlu.

İrem Naz Güvel

Yükselişe geçiyor

Bazen hayranı olduğumuz kişiler hakkında konuşurken kelimelerin yetersiz kaldığını hissediyoruz. Zendaya da o kişiler arasında yer alıyor. Toplumdaki güçlü duruşu, ismini yardım etmek için kullanan ve tüm bunların yanında oldukça başarılı bir yıldız. Böylesine çalışkan kişilerin hak ettikleri değeri görmelerini en içten diliyoruz. Disney’de başlayan kariyerinde istikrarlı ve doğru bir çizgi de ilerledi. Ünlü olmadan önce onu tanıyanlar bile ne kadar yetenekli, kibar ve naif olduğunu dile getirdiklerini çoğu kez duyduk. “Spider Man”in yeni serisine katılan oyuncu, henüz onunla tanışmamış izleyicilere kendini tanıtmasına yardımcı oldu. Ancak hala onu bir Disney yıldızı olarak küçük gören bir kitle de var. Başarılı oyuncu gelen bu tarz eleştirilere en iyi cevabı vermek için bekledi.

“Ergen” işi

“Bir şeyi istiyorsan sabretmelisin” sözünü Zendaya da dinlemiş ve hedeflerinin gerçekleşmesi için uygun zamanı beklemiş. Nihayetinde “Birkaç ‘ergen’ işinden öteye gidemeyen bir kız” eleştirilerine en güçlü cevabı vereceği projeye imza attı, “Euphoria”. Bir HBO dizi olan “Euphoria” “Skins” ve “Elite” gibi çarpıcı gençlik dizilerinin başarılı örneklerinden. Rue çevresinde yaşananlara odaklanana dizi yayınlandığı andan itibaren ikonik olacağını öngörmüştük. Zendaya’nın performansı her bölümde daha da parlıyor ve onun ödül sezonunda önemli bir rakip olacağını tahmin ediyorduk. Ancak bu yıl Altın Küre ödüllerinde yıldızın dizideki performansı es geçildi ve adaylık alamadı. Bu hayal kırıklığının ardından gözler dizi ödüllerinin dağıtıldığını Emmy Ödülleri’ne çevrildi.

Tarihe geçti

Zendaya nihayet beklenen adaylığı aldı. Ödül gecesinde ise o tarihi an yaşandı. Henüz 24 yaşında olan Zendaya, “Euphoria”daki performansıyla Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan en genç kadın olarak tarih yazdı. Ayrıca 2015’te Viola Davis’ten sonra ödülü kazanan ikinci siyahi oyuncu oldu. Konuşmasına ödül dalında aday olan kadınları tebrik ederek başladı ve devam etti, “Gerçekten ağlamak istemiyorum! Aileme ve burada olan ekibime teşekkür ederim. ‘Euphoria’nın inanılmaz oyuncu kadrosu ve ekibine, her gün sizinle çalıştığım için çok şanslıyım ve yaptığınız her şeyden ilham alıyorum. Gençlerde umut olduğunu söylemek istiyorum. Dizimizin bunun harika bir örneği olmadığını biliyorum ancak gençlerde umut var. Dışarıda çalışan tüm akranlarıma, sizi görüyorum, hayranlık duyuyorum ve teşekkür ediyorum.” Zendaya’nın bu tarihi başarısını Jacob Elordi ve Storm Reid gibi birçok isim tebrik etti.

Daha yenilikçi

Bundan sonra Zendaya’nın kariyerinde yeni bir sayfa açıldı. Pandemi sırasında kendini geliştirmeye çalışan hatta “Malcolm & Marie” film bile çeken oyuncu, “Bu süre zarfında yaratıcı olmayı öğrenen pek çok insan var. Bunu ‘Malcolm & Marie’ filmimle deneyimlemek ilginçti. Bununla gerçekten gurur duyuyorum. Ayrıca dört gözle bekleyeceğim çok güzel projelerim var. Daha da yenilikçi olmanın ve nasıl ilerleyeceğimizi anlamanın zamanı geldi” sözleriyle ileriye doğru daha güçlü bir adım atacağının sinyallerini verdi.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Gözüyle

“Başkasıyla çıkıyor”

Selam, ben 14 yaşında bir kızım. Bizim sınıftaki bir çocuğa aşığım. Çok yakışıklı. Sürekli onu düşünüyorum. Senenin başından beri 1 ay öncesine kadar çok iyi anlaşıyorduk. Bana çıkma teklif etmemişti ama derste sürekli birbirimize

Devamı   1298