Tahmoh Penikett

1714 views Yorum yap
alt

 

alt“Battlestar Galactica”da: Karl C. “Helo” Agathon (Cnbc-e)

Doğum tarihi: 20 Mayıs 1975

Doğum yeri: Whitehorse, Yukon, Kanada

Burcu: Boğa

 

 

Boyu: 1.89 m

Eğitimi: Victoria Motion Picture Okulu’nda okudu. Ayrıca Vancouver’da Lyric School of Acting’de oyunculuk eğitimi gördü. 

Ailesi: Babası Kanada’da Yeni Demokrat Parti üyesi; Anthony David John Penikett. Annesi Lulla Sierra Johns. Sarah ve Stephanie isimlerinde ikiz kız kardeşleri var.
Nasıl şöhret oldu: ilk beyazperde deneyimi “Murder on the Iditarod Trail” di. Steven Spielberg’ in “Taken” filmi ile şöhrete kavuştu.

Bunları bilmelisin: 
* İsmini ona Alaskalı büyük annesi verdi. Bu isim onun Alaskalı Yukon soyundan gelen, avcı amcasının ismiydi. 
* Doğduğu andan itibaren 9 yaşına kadar Alaska yakınlarında yaşadı. 
* Tahmoh’un babası da aynı zamanda bir aktör. 40’a yakın prodüksiyonda rol aldı. 
* Annesi Alaska yerlisi olduğu için Kolobiya’dan sınır dışı edildi ve bir dönem ailesinden uzakta yaşamak zorunda kaldı. 

Kendi ağzından: “Annem, hayatı boyunca çok büyük zorluklar yaşadı ama onun bir gün bile şikayet ettiğini görmedim. O, hayatım boyunca gördüğüm en çalışkan insan, benim kahramanım.” 
Filmografisi: “Dark Angel” (dizi), “Under the Cover”, “Smallville” (dizi), “Cold Squad” (dizi), “Hush”, “Sandra Goes to Whistler”, “Stanley’s Girlfriend”, “The Green Chain” (Yapım aşamasında), “Trick’r Treat” (Yapım aşamasında) 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Moda

İlginç sutyen hikayeleri

Kimi büyüklüklerinden, kimi de aksine küçük oluşlarından şikayetçidir. Hal böyle olunca her genç kızın farklı bir sütyen hikayesi doğar. İşte, geçmişten bugüne sütyen hikayeleri ve zamana göre renk ve şekil değiştiren bu iç giyimle

Devamı   5502