Manşet Ünlüler

Sydney parlak yıldızı

“Euphoria”nın yıldızı Sydney Sweeney’in ışığı gün geçtikçe daha da parlıyor. Projeden projeye koşan oyuncu asla durmak bilmiyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Çocukluğu

Sydney 12 Eylül 1997 tarihinde doğdu.

Başak burcu olan oyuncunun titizlik ve organize olma konusunda üstüne yok.

Oyunculuk kariyerine devam etmek için Los Angeles’a taşınmadan önce Washington’da doğup büyüdü.

Annesi avukat, babası da tıp sektöründe çalışıyor.

Daha önce oyunculuk yapmış Trent Sweeney adında bir erkek kardeşi var.

İlgi alanları

14 yaşındayken Karma Dövüş Sanatları eğitimi almaya başladı. 18 yaşına geldiğinde, kendi ağırlık sınıfının çok üzerinde olan erkeklere karşı bir dövüş turnuvasında yarıştı ve birinci oldu.

Anne ve babası, Sydney’i oyunculuk dışında başka alanlarda da kendisini geliştirmesi için teşvik ettiler. O da ailesinin sözünü dinleyip çeşitli eğitimler almaya başladı.

Sydney önüne gelen her sözleşmeyi anlayabilmek istediği için işletme kursları alıyor.

Karantina sırasında zamanını verimli kullanmak için, Instagram’da sanal bir kitap kulübü başlattı. Böylece bu zorlu dönemde hayranlarını bir araya getirdi.

Oynadığı projeler

Onu Zendaya’nıın başrolünde yer aldığı gençlik dizisi “Euphoria”dan tanıyoruz. Rue’nun en iyi arkadaşının kız kardeşi Cassie’ye hayat veriyor.

“Pretty Little Liars”ın 7. Sezon’unda da Willa rolünde karşımıza çıktı. Rosewood lisesinde bir öğrenciyi oynadı.

Amy Adams’ın başrolünde olduğu mini dizi “Sharp Objects”de Alice karakterini canlandırdı.

İlk sezonunun arsından iptal edilen “Everything Sucks!”da Emaline olarak yer aldı.

Distopik dizi “The Handmaid’s Tale”de Nick Blaine’in eşi Eden’ı canlandırdı.

 

Hayran oldukları

“Gossip Girl”ü severek takip eden oyuncu, özellikle Serena ve Blair’ın kıyafetlerine bayılıyormuş. “Her zaman inanılmaz tasarımcıları giydiğiniz böyle bir şovda olmak çok eğlenceli olurdu” diyen Sydney, belki yeni “Gossip Girl”de yer alır:)

“Bir Zamanlar Hollywood’da”da rol aldığında Sydney, Leonardo DiCaprio ile aynı filmde yer aldığı için heyecanlıydı. Çünkü Leo’nun unutulmaz filmi “Titanik”in büyük bir fan’ı.

Leo’yu sevse de, Sydney’in kalbini asıl yakalayan Kate Winslet’ın performansı olmuş. Öyle ki, filmdeki tüm replikleri ezbere biliyor:“‘Titanik’te her zaman Leo’nun büyük bir hayranı oldum. Birincisi, gerçek bir hikayeye dayanıyor. Gerçek hikayelere dayanan filmleri ve TV şovlarını her zaman seviyorum. Ben de aşk hikayesini seviyorum ve Kate Winslet harika. Temelde tüm filmi ezberledim.”

Moda tarzı

“Euphoria”dan önce Sydney pembe ya da pastel renklerin hayranı değilmiş. Ancak Cassie’yi oynadıktan sonra ondan ilham alarak gardırobunu yenilemeye başlamış.

“Dürüst olmak gerekirse belirli bir tarzım olduğunu düşünmüyorum. Bir gün eşofman giyebilirken, başka bir gün tulum ve kolsuz bluz giyebilirim. Dünyanın neresinde olduğum, ne yaptığım ve o gün nasıl hissettiğime bağlı” diye tarzından bahsediyor.

Şu sıralar ise takım elbiselerden hoşlanıyor: “Eğlenceli, renkli takım elbise giymek istiyorum. Onları havalı korselerle kombinliyorum.”

Yorum Yapın