Ünlüler

Süpersonik yakışıklılar!

 

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BURAK SAĞYAŞAR

Modellik yapmak nereden aklına geldi?

Annem Nilgün Sağyaşar yapımcı. Senelerce bana karşı çıktı. Oyuncu olmamı istemiyordu. İnatlaştık onunla. İstanbul’a gelir gelmez, Gaye Sökmen’le anlaşma yaptım. Gaye Sökmen beni bir sürü işe gönderdi. İlk başta umutsuzluğa düştüm. 150 tane işe gittim hiçbiri olmadı, ama yavaş yavaş öğrendim. İlk kez Molped reklamında oynadım. Sonra devamı geldi. Ülker Rocco, Pepsi Max derken, Fox’ta “Yemin” dizisinde oynadım. Şimdi de D Prodüksiyon yapımı, Kanal D’de yayınlanan “Küçük Kadınlar”da oynuyorum.

Arabalardan bahsedelim biraz, sen kesin araba delisisindir:)

Arabalara bayılırım. Citroen C5 var bende. Büyük araba hastasıyım, en çok da jip severim. Lincoln Navigator olabilir. Navigasyon sistemli arabalar süper çünkü. Gideceğin yolu tarif ediyor size, “sağa dön, sola dön” diye:) Ama ben bunun biraz daha geliştirilmesini ve gideceğim yere arabanın direk beni götürmesini isterdim. Simsiyah devasa bir arabanın sesini, saatlerce kulağımı motora dayayıp dinleyebilirim. Çok seviyorum o sesi:)

Motor hevesin var mı?

Denedim. Çok büyük bir motor verdiler bana, kayıp düştüm, nefret ettim motordan:) Jipte, büyük arabada daha güvenli hissediyorum kendimi.

Şimdi gözleri kapat ve 2050 yılına ışınlandığını düşün. Neler görmek isterdin?

Uçan arabalar! Böylece trafik sorunu azalır ve yollar bana kalır. Ben araba kullanmayı çok seviyorum çünkü.

Biyonik kadınlar da olsun mu?

Hayır:) Bir filmde görmüştüm, adam kafasına bir şey geçiriyor ve istediği kadınla hayali olarak beraber oluyor. Bu kötü bence. Makineye girip de böyle bir şey yaşamak istemem:)
Işınlanmayı çok isterdim. Gerçi kimseyi kontrol edemezsin o zaman:)

Hayden Christensen’in “Jumper” filmini izledin mi?

Evet izledim. Çok güzeldi.

Uzaya gitmek ister misin? Mars’a örneğin:)

Şu koşullarda gitmem. Uzay turizmi yaygınlaşırsa, güvenirsem, giderim belki.

Peki, bir uzay turisti olsan, hangi gezegeni görmek isterdin?

Venüs. Oraya gidip şu kadınları çözmeye çalışır, bir de oradakilere bakardım:)

Evinde bir robot var diyelim… Neler yapsın?

Beni soysun, duşa soksun, başımı yıkasın, masaj yapsın, giydirsin, yatırsın. Sonra sabah kaldırsın beni işe yollasın:) Arada bir sohbet etsin, dertleşsin, dinlesin. Çalsın, söylesin, eğlendirsin beni:) Çok güzel olurdu, her işi halleden bir robot.

Dünyadaki bütün kadınlar birden yok oldu diyelim… Onların yerine de robot kadınlar, androidler geldi. Bu kadınlara istediğin programı yüklüyorsun, sen onu nasıl bir kadın yapardın?

Mekanik şeyleri sevmem diye tahmin ediyorum, ama sarışın düşkünlüğü var bende. Hep sarışın mavi gözlü kızları beğendim, ama en çok aşık olduğum kız esmerdi. O yüzden buna bile karar vermek zor:)

Karakter olarak nasıl olsun?

Sadık olsun, beni aldatmasın yeter. Öyle tutucu bir adam değilim, ama o robota direkt onu yüklerdim. Sadece beni görsün. Ayrıca eğlenceli, komik olsun ama arada sırada benimle tartışsın ve sesini çıkartsın. “Ben bunu istiyorum” desin. Yoksa monoton olur, kadınlar hep daha üstündür bu bilinen bir şey.

Oyunculukla ilgili hayallerin neler?

Daha çok oyunculuğumla konuşulmak isterim. Sinemada benim oynadığım filmi izleyen bir çift, bir sahnemden etkilenip aşk hayatlarında bir şeyi değiştirsinler. Yaptığı bir hatayı, benim oynadığım bir kötü adam rolü sayesinde fark etsin ve bunu düzeltsin. İnsanların hayatında bir rolüm olsun istiyorum. O kadar da öğretici filmler olsun istemem, ama öyle bir rolde oynayayım ki, insanların hayatında küçük de olsa bir şeyler değişsin.

Hangi filmde, hangi rolde oynamak isterdin?

“Kabadayı” geldi aklıma hemen. Ben Kenan İmirzalıoğlu’nu çok iyi buluyorum. Onun yolundan gitmek isterdim, ama benim yüzüm buna pek uygun değil. Çünkü Türkiye’de kemik yapısı iri adamlar, kötü adamları oynuyor. Temiz yüzlüler hep aşk filmlerinde yer alıyor. Yurtdışında böyle değil.

 

Yorum Yapın