Manşet Ünlüler

“Superman değilim”

Güçlü bir profille karşımıza çıksa da Shawn Mendes’in herkes gibi kendini zayıf hissettiği anlar oluyor. Kendisine yüklendiği anlarda bulduğu çözüm, onunla aynı duyuları yaşayanlara örnek olacak.

 

Utangaç bir yıldız

Shawn Mendes’i her gördüğümüzde onun yakışıklılığına ve sesinin tonuna kapılmamak mümkün değil. Sadece yeteneği ile değil, karakteriyle de çok başarılı bir profil çiziyor. Günlük hayatında ve röportajlarda şarkıcıyı utangaç ve ağırbaşlı duruşuyla tanıyoruz. Bu naif karakteri onu gözümüzde daha fazla yüceltiyor. Konser görüntülerini izlediğimizde ise o utangaç çocuk yerine, ayakları yere sağlam basan bir rock yıldızı karşımıza çıkıyor. Ancak sahnede özgüvenini yakalaması onun için göründüğü gibi kolay değil. Zaman zaman kendine olan inancını yitiriyor ve endişeleri artıyor. Hayranlarını yarı yolda bırakmak en büyük korkusu olsa da hiç istemediği durumlarla karşılaşabiliyor.

En kötü konser

Geçtiğimiz yıl verdiği konserlerden birinde kendini iyi hissetmeyen ve bu yüzden performansının kötü olduğunu düşünen Shawn, endişelerini açık yüreklilikle dile getirdi. Yaşadığı bu deneyim sonrasında şarkıcı, o konserde boğazının acıdığını ve neredeyse boğulduğunu hissettiğini söyledi. Ortaya çıkan sonuçta kendini hayal kırıklığına uğratmış ve onu dinlemeye gelen hayranlarını da üzdüğünü hissetmiş. Sinirli ve üzgün olduğunu açıklayan Shawn, öfkesinin onu ele geçirmesine izin vermeden, o günü hatırlayıp kendine ders çıkarmış. “Çok kötüydü ama şu an iyiyim. Yarın yeni bir gün. Superman olmaya çalışmayın, insan olmak gayet iyi. Eğer insanlar Superman olmadığın için senden hoşlanmıyorsa, hayat bununla ilgili değil” diye kendini “en iyisi olacağım” diye şartlamanın önemli olmadığına ve artık herkesi memnun etmeye çalışmadığını açıklıyor.  Sadece bir performansında kötü olduğu için onu yargılayanlar, onun gerçek hayranı olamaz değil mi?

İyilik kurtardı

Kendini toparlama sürecinde şarkıcı, en önemli şeye yani iyiliğe odaklanmış. “İyi bir insan olun. Kendinize inanın ve yaşayın” diyen şarkıcı, bu sözlerinden güç alarak yoluna devam ediyor ve konser öncesi yaşadığı endişeleri azaltıyor. Tüm bu yaşananlardan sonra her anın tadını çıkarmaya çalışıyor. “Şu an ki hedefim, yaptığım işten daha fazla zevk almak. Eskiden insanlar ne der, ne düşünür diye sürekli kafamı kurcalardım. Ama şu an kendimle de mutlu olabiliyorum” diyor. Biz de seninle her zaman mutluyuz Shawn!

Shawn’dan tavsiyeler

Pandemi dönemi seni aşağı çekip mutsuz mu ediyor? O zaman Shawn’ın sözlerine kulak ver ve bu süreci en basit şekilde atlatmaya çalış:)

Derin nefes al

“Önce derin bir nefes al ve bunu 10 kere tekrarla. Bu ezersiz, bir süredir kendimi endişeli hissettiğimde yaptığım bir şey.”

Favorilerini izle

“Şu sıralar sevdiğin filmleri ve dizileri izlemek için bolca zamanın var. Böyle durumlarda favorilerim ‘Friends’ ve ‘Harry Potter’ı izliyorum.”

Görüntülü ara

“Ailemi ve arkadaşlarımı her gün mutlaka görüntülü arıyorum. Onların enerjisi bana destek veriyor.”

Temiz hava al

“Her gün en az 30 dakika hava alıyorum. Yürüyüş alanlarında ya da arka bahçemde güne başlayıp temiz havayı içime çekiyorum.”

Meditasyonu dene

“Meditasyon zor zamanlarımı atlatmama yardımcı oluyor. Bununla ilgili birçok uygulama ve YouTube videosundan yararlanıyorum. Mutlaka göz at.”

Yorum Yapın