Manşet Ünlüler

Süper gürültülü

Conan Gray muhteşem dönüşü için harekete geçti. Şarkıcı, ikinci albümü “Superache”i 24 Haziran’da çıkarıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

 “Superache”ye hoş geldiniz”

Müzik dünyasının asi çocuğu Conan Gray, yeni albümünün hazırlıklarını tamamladı. “Superache” adını taşıyan albümün sinyalini, geçtiğimiz yıldan itibaren almaya başladık. “Superache” için aşırı heyecanlı olduğunu dile getiren Conan, “Albüm iki yıldan fazla bir süredir içinde yaşadığım dünyayı yansıtıyor. Kalp kırıklığı ve özlem duygularının yanı sıra genç ve duygusal olmanın varoluş hikayesini anlatıyorum. ‘Superache’ dünyasına hoş geldiniz” diye albümden neler beklememiz gerektiğini açıklıyor.

“Overdrive” listede yok

Albümde, yeni şarkılarla birlikte Conan’ın geçen yıl yayınladığı “Telepath”, “People Watching” ve “Astronomy” şarkıları da yer alacak. Ancak şarkıcının geçen yaz çıkardığı “Overdrive”ın yeni albümde yer almayacak olması bazı hayranları üzdü. Çünkü şarkı, “Superache”in temasıyla çok uyumlu. Conan şarkıya niye yer vermediğiyle ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Umarız şarkıyı albüme ekleme konusunu bir kez daha değerlendirir.

“Kid Krow” ile benzerlikler taşıyor

Conan’ın farklı olmasının ve diğer şarkıcılar arasından sıyrılmasının özel nedenleri var. Öncelikle o, kimselere benzemiyor. Genelde duygularının çok karmaşık olduğunu söyleyen şarkıcı, bu ruh halini şarkılarına yansıtmak için çaba harcıyor. “Bazı günler çok mutluyum. Böyle zamanlarda alternatif bir dünya hayal ediyorum. Bu dünyada, bir yabancıyla beraber başka bir ülkeye taşındığımı düşünüyorum. Bu, beni çok mutlu ediyor. Bir çeşit kaçış gibi. Ancak diğer günlerde ise yatağımdan zar zor kalkabiliyorum. İşte yeni albümüm tüm bu iniş ve çıkışlarımı kapsıyor” diyen Conan, albümün ilk albümü “Kid Krow”u da anımsatacağını ekliyor.

Yazım süreci

Albümün yazım sürecini Conan sefil ve korkunç olarak tanımlıyor. “Şarkıları hazırlamak ne kadar zor olsa da, sonunda beni tamamen yansıtan bir albüm haline geldi. ‘Superache’ kesinlikle savunmasız bir albüm. Ancak eğlenceli de bir yanı var. Bu, yıllarca görmezden geldiğimiz geçmişimizin kalp kırıklığı, arkadaşlar, özlem, yas ve kederli kısımlarının bir hikayesi. Genç bir yetişkin olduğumun ve bundan 10 yıl sonra geriye bakıp güleceğim aşırı duygular yaşadığımın farkındayım” diye konuşan şarkıcı, albümde büyümenin gerçekçi doğasını kabul etmek istediğinden bahsediyor.

“Superache” nedir?

Albümün adı ‘Superache’i, “Süper ağrı” olarak çevirebiliriz. Şarkıcıya bu ağrıyı tanımlaması istendiğinde, şu cevabı veriyor:  “Superache (süper ağrı) sizi çok inciten bir şeydir. Uzun yıllar sizinle birlikte kalır. Bu yıllarca süren yas ve kendini sabote etme ancak şarkı yazma ve arkadaşlarla dertleşme yoluyla iyileştirilebilecek bir şey.” Aynı zamanda bir ağrı kesici görevi üstlenen bu albümü merakla bekliyoruz.

Yorum Yapın