Manşet Röportaj Ünlüler

Süper çocuk

Beren Gökyıldız günümüzün en başarılı çocuk oyuncularından. Şu sıralar “Çocukluk” dizisinde oynayan Beren ile yaptığımız bu röportajı okuyunca onu daha da çok seveceksin:)

Röportaj: İrem Naz Güvel

 

Küçük yaşta oyunculuğa başladın. Peki, sendeki oyuncu olma aşkı nasıl ortaya çıktı?

Çok küçüktüm. İlk olarak 3,5 yaşında bir reklamda oynadım ve sonrası hızla kendiliğinden gelişti. Başladığından bugüne keyifli bir serüven açıkçası:) Ailemin bende öyle bir ışık görmesi ve buna destek olup parlatması sayesinde de şu an bulunduğum noktadayım. Her çocuk biraz oyuncudur sonuçta:) Eline mikrofon alıp şarkıcı taklit edenler, sevdiği bir kahramanmış gibi davrananlar gibi oyuncu olmak durumuna çok küçük yaşlarda başlayarak, seviyoruz bence:)

 

Senin gibi genç yaşta oyuncu olmak isteyenlere ne gibi tavsiyelerde bulunursun?

Vazgeçmesinler. Çalışsınlar. Ama eğlencesinin yanı sıra zorluklarını da bilsinler. Oyunculuk yapmayı gerçekten istemek çok önemli bence çünkü sevmeden yapılan hiçbir şeyde başarılı olmak mümkün değil.

 

Derslerle çekimleri nasıl dengeliyorsun? Zor oluyor mu?

Pandemiden dolayı online eğitim görüyoruz ve setlerimiz okul programlarımıza göre organize ediliyor. Pandemiden önce de benim olduğum sahnelerin çekimleri sadece hafta sonları yapılıyordu. Ben çok hareketli biriyim. O yüzden hem derslerime hem senaryoya çalışmak beni yormuyor, aksine mutlu ediyor.

 

“Çocukluk”ta canlandırdığın Mavi karakterini 5 kelimeyle anlatır mısın?

Mavi çok güçlü, çok cool, her şeyin üstesinden gelebilen, korkusuz ve tatlı karakterli bir kız:)

 

Mavi’nin en çok hangi huylarını seviyorsun? Benzer noktalarınız var mı?

Mavi’nin en sevdiğim huyu arkadaşlarını çok sevmesi, onlara çok düşkün olması, korkusuz olması ve hiçbir şey için olumsuz düşünmemesi… Pozitif tarafından bakmasını seviyorum. Ve bu özelliklerin hepsi bana da çok benziyor bence.

 

“Çocukluk” duygusal bir dizi. Zaman zaman hikayeden veya karakterlerden etkilendiğin oluyor mu? Bunun üstesinden nasıl geliyorsun?

Yani evet. Duygusal bir dizi olduğu için bazen hikayeden de etkilenebiliyorsunuz, karakterden de etkilenebiliyorsunuz. Ama ben bunun üstesinden gelebiliyorum. Oynarken içinde olduğum bu durumun gerçek olmadığını bildiğim için bunun üstesinden gelmem daha kolay oluyor. Ama her karakter, her durum empati kurmamı da sağladığı için yaptığım işi çok seviyorum açıkçası.

 

Dünyada en çok tanışmak istediğin ünlü kim?
Jennie Kim:) Hatta onu o kadar seviyorum ki köpeğimin adını da Jennie koyduk. Bütün BLACKPINK üyelerini seviyorum. Onlarla tanışmak isterim tabi ama en çok istediğim şey bir konserlerine gidip en önden izlemek.

 

Boş zamanlarında neler yapmaktan hoşlanıyorsun?

Dans etmeyi çok seviyorum. Ailemle kutu oyunları oynuyoruz. Tabletimle oynuyorum. Arkadaşlarımla vakit geçiriyorum. Şu an herkes gibi virüs yüzünden birçok aktiviteden mahrum kaldım maalesef.

 

2021’den dileğin nedir?

İnşallah bu virüs hem ülkemizi hem dünyayı bir an önce terk eder ve hepimiz sağlıklı bir şekilde hayatımıza geri dönebiliriz. 2021 güzel şeylerin yaşandığı , güzelliklere şahit olacağımız, mucizelerle dolu bir yıl ve yol olsun dilerim.

 

Yorum Yapın