Ünlüler

Star Buluşma

alt

 altNur, Aslı, Nazlı, Tansu ve Büşra, “Kavak Yelleri” dizisinin yakışıklısı İbrahim Kendirci ile buluşmaya hak kazanan şanslı Heygirl kızlarıydı!

 

 

 

 

 

(Soldan sağa) Büşra Akın, Tansu Melike Akın, Nur Kılıçaslan, Aslı Özoğuz ve Nazlı Deniz, şanslı Heygirl Kızları’ydı.

 

Büşra: Sence, neden bu kadar çok 
sevildin? 
Kim olursan ol, yaptığın iş iyi değilse ve yaptığın proje yetersizse, ne kadar çırpınırsan çırpın kendini gösteremezsin. Ama bütünsel bir güzellik varsa, sen de güzel görünürsün. Bence dizi çok başarılı oldu:)

Hazan: Sence iyi bir oyuncu olmanın yolu nedir?
Bunun için zeki bir insan olmanız yetmez. Bir oyuncu, yaşadığı dünyanın nabzını çok iyi tutmalı. Şu an dünyamızda modernizm akımı var. Bu akımı bir kere yakalamalı. Ayrıca oyuncu, geçmişini de çok iyi bilmeli. Çok fazla kitap okumalı, en önemlisi de duygusal zekası çok güçlü olmalı. 

Tansu: Deniz’in yerinde olsaydın, babanı affeder miydin?
Affederdim. Çünkü baba kutsal bir varlıktır. Çünkü gerçek hayatla bağdaştırdığım zaman, ben kendi aileme çok önem veriyorum. Anne baba çok önemlidir. Çok klişe bir laf biliyorum, ama ailede ne görüyorsanız, hayatta onu yapıyorsunuz. Şu an İstanbul’da tek başıma yaşıyorum, ailem Antalya’da. Beni anne babam nasıl yetiştirdiyse, öyleyim. İnsan gibi yaşamaya çalışıyorum. Belki anne, bu konuda biraz daha önemli, çünkü o, yaratan. “Anne topraktır, baba göktür” derler. Bu yüzden anne çok kutsaldır. Affederdim tabii ki, “baba” dediğin zaman iş biter. 

Aslı: Deniz’le Aslı çocukluk arkadaşı! Aslı’nın Deniz’e aşık olmasını nasıl buluyorsun? 
İnsan çok farklı duygular besleyen bir yaratık ve insanı diğer hayvanlardan ayıran da budur. Çünkü her sene, bir üst yaşınıza çıktığınız zaman, düşünceleriniz değişir. Karşı cinse karşı beslediğiniz duygular da değişir. Aslı, böyle oluyor. Bir şeye aşık olmak için onu çok fazla tanımak gerekir. İyi tanıdığın, her şeyini bildiğin için aşık olursun. Aslı galiba Deniz’i çok iyi tanıyor. Her şeyini biliyor. Ve artık başka bir şeyler de beklemeye başladığında, ona aşık oluyor. 

Hazan: İlk görüşte aşk tezimiz ne oluyor burada?
İstisnalar kaideyi bozmaz meselesi. İlk görüşte aşka inanmıyorum pek. Bana göre, bu sadece bir deyim. İlk görüşte karşındakinden hoşlanırsın, ama bir şeyi sevmek için, onu tanıman ve onun uğruna fedakarlık yapman gerekir. 

Nur: Kavak Yelleri’nin orijinalinde, yani Dawson’s Creek’te Efe ile Aslı evleniyor, Mine ile de Deniz evleniyor. Bu Kavak Yelleri’nde de olacak mı?
Biz Dawson’s Creek ile paralel giden bir dizi değiliz. Sadece oradan yola çıkarak, esinlenerek bir şey yaptık. Ama bu, bire bir aynı gidecek demek değil. Biz onu alıp Türkiye’ye getirdik. “Kavak Yelleri” ismini koyduk, ama Amerika’nın örf ve adetleri başka, Türkiye’nin başka. Karakterlerin etrafına ailelerini koyarken bile, Türk motiflerini işledik. Ayşe, Osman, Hasibe gibi insanlar koyduk ki, bu topraklara ait görünsün. Yaptığın işte evrensel olmak istiyorsan, ulusuna bağlı olmalısın bence. Dostoyevski’nin dünyaca ünlü bir yazar olmasının sebebi, ulusunu çok iyi tanımasıdır ve başarısı da buradan gelir. 

Tansu: Reenkarnasyonla tekrar dünyaya geldiğinde bir hayvan olsan, bu hayvan hangi hayvan olurdu?
Kartal olurdum. Şekil olarak da özellik olarak da çok güzeldir kartal. Bir kartalda F-16 uçaklarının tüm özellikleri var!

Hazan: Çin astrolojisindeki burcunu biliyor musun?
Bu konuda çok zayıfımdır. Kendi burcumu bile yakın bir tarihe kadar yanlış biliyormuşum. Ben Terazi diyordum, meğer Başakmışım!

Nazlı: Yedigün’ün oyuncu yarışması var. Diziye nasıl bir yetenek gelecek diye merak ediyor musunuz? Büyük bir rol mü vereceksiniz ona?
Bizim pek bilgimiz olmuyor bu konuda. Çünkü firmaların anlaşmaları var. Biz işimize bakıyoruz. Bir iki bölümde oynayacak bildiğim kadarıyla. Sonra bu oyuncu kendini gösterirse, seyirci beğenirse, belli mi olur, belki de devam eder. Nejat İşler, “Aliye”ye iki bölümlük girip başrol oyuncusu oldu!

Hazan: Çok sakin duruyorsun. Çocuklukta utanç verici bir anın oldu mu?
Çocukken o kadar yaramazmışım ki, annem beni psikoloğa götürmüş. Ablamın düğününde ortalığı birbirine katmışım mesela:) Düğün pastasını devirmişim. Fakat sonra, büyüdükçe durulmuşum. Bu utanç verici bir an mı bilmiyorum, ama böyle bir anım var:) 

Büşra: Dizideki olaylar senin başına gelseydi, sen de Deniz gibi mi davranırdın?
Deniz gibi sağlam kalamazdım, o kadar sağlam bir psikolojim yok çünkü. Dizideki gibi başarısızlıklar yaşasam, çok kötü etkilenebilirdim.

Nur: Bugüne kadar yaptığın en çılgınca şey ne?
Rafting yaptım. Ekstrem sporları sevmem aslında, korkarım, canım tatlıdır. Hemen ağlarım, sızlarım. 10 gün evde yatarım. Ama bir anda bana bir şey oldu ve “Hadi yapalım” deyip yaptım. 

Nazlı: Ergenlik zamanı herkes sorunlar yaşar. Sivilceler, kompleksler, özgüven problemi& Senin böyle sorunların oldu mu?
Hayır, olmadı, çünkü ortaokuldan beri spor yaparım. Spor yaptığım için de hiçbir zaman alkol ve sigara istemedim. Oyuncunun dükkanı, kendi vücududur ve buna nankörlük ederse, seyirciye saygısı kalmamış demektir. Kendime saygım ve birçok kişiye karşı da sorumluluğum var. Bu bedene sadece bir kere sahip olacağım. Kıymetini de bileceğim:)

Yazı:Hazan Aköz
Fotoğraflar:Celal Bence

 

Yorum Yapın