Manşet Ünlüler

Son pişmanlık…

Onların şarkılarını başa sararak dinlesek de, bazı ünlüler kendi şarkılarını yazdığı için bin pişman. O şarkıcıların nefret ettikleri ve yazdıklarına pişman oldukları şarkıları öğrenince çok şaşıracaksın.

 

Charli XCX – “Break the Rules”

“Break the Rules”u dinlerken motive olsak da, Charli bu şarkıyı yazdığına gerçekten pişman. Şarkıyı bir yazma kampında yazan şarkıcı, sözlerin saçma olduğunu ve şarkıyı söyleyenin de çok saçma görüneceğini düşünmüş. Ancak yine de o şarkıyı seslendirmekten uzak duramamış. Charli öyle düşünse de “Break the Rules” bizim çalma listemizde yer almaya devam ediyor:)

Katy Perry – “I Kissed a Girl”

“I Kissed a Girl” şarkısıyla adını duyuran Katy, bu şarkı sayesinde dünya çapında büyük bir fenomene dönüştü. Şarkının ona uğurlu geldiğini düşünürken, Katy aksini iddia ediyor. Şarkının çok klişe sözler barındırdığını söyleyen Katy, şarkıyı tekrar yazıp üstünde bolca değişiklik yapmamak için kendini zor tutuyormuş.

Taylor Swift – “Picture to Burn”

Taylor şarkıyı yazdığı için tam anlamıyla pişman değil, sadece birkaç sözünü hiç sevmiyor. Şarkıda, Taylor’dan hiç beklenmeyecek agresif sözler yer alıyor. Şimdi geriye dönüp bakan şarkıcı, o zamanlar “Senden nefret ediyorum” ile eş değer sözler yazmaya çalıştığını ve bunu beceremediğini açıklıyor. Şu sıralar eski parçalarını yeniden kaydeden Taylor, belki bu şarkının da sözlerini değiştirir.

Lana Del Rey – “Ultraviolence”

Şarkıdaki “Bana vurdu ve bir öpücük gibi geldi” sözlerini yazdığı için Lana çok pişman. Şarkıya ilham olan ilişkisi oldukça çalkantılıymış. Yaşadıklarını abartılı bir şekilde bu şarkıya yansıtmış ama şimdi çıkan sonuçtan hiç memnun değilmiş. Bu yüzden Lana, “Ultraviolence”daki o dizeyi artık konserlerinde söylemiyor.

Lady Gaga -“Telephone”

Beyonce ile seslendirdiği “Telephone” çok büyük bir başarı yakalamış olabilir ancak Lady Gaga şarkıya karşı pek de sevgi dolu duygular beslemiyor. “‘Telephone’dan nefret ediyorum. Bunu söylemek korkunç mu? Dinlemekte en çok zorlandığım şarkı bu” diye itirafta bulunuyor. Şarkıdan nefret etmesinin nedeni de yapım sürecinde çok stres yaşamasıymış. Teknik olarak şarkının bir sıkıntısı yokmuş, sadece onunla duygusal bir bağ kuramamış.

Justin Bieber – “Beauty and a Beat”

Justin, Nicki ile yaptığı hit şarkı için pişmanlık duymuyor ama favori şarkıları arasında da yer almıyor. “O zamanlar popüler bir müzik olsa da ‘Beauty and a Beat’i hiç sevmemiştim. Asla o şarkının büyük bir hayranı olmadım” diyen Justin, bu şarkı hakkında açık açık duygularını paylaştı. Bakalım Nicki bunları duyunca ne tepki verecek.

Ariana Grande – “Put Your Hearts Up”

Ariana bu şarkıdan o kadar hoşlanmıyor ki, resmi hesabından şarkının klibini kaldırttı. Şarkıcının erken dönem hitlerinden olan “Put Your Hearts Up” için, “Çocuklara yönelik bir şarkıydı hem çok sahici hem de çok sahteydi. Bu hayatımın en kötü anıydı. Videoda beni kötü bir sprey ile bronzlaştırdılar. Bir prenses gibi giydirip sokak ortasında dans ettirdiler. Cehennem gibi bir şeydi. Hala bununla ilgili kabuslar görüyorum” diyor.

Selena Gomez – “Come & Get It”

Selena, sözleri açısından birçok kez eleştirilen şarkısı “Come & Get It” hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Şarkıyı canlı olarak sergilemek Selena için oldukça zor oluyormuş. Kendi şarkısı gibi hissettirmiyormuş. Şarkının yapım sürecinde çok genç olduğunu ve hit bir şarkı yapmak istediğini bu yüzden de önüne gelen ilk şarkıyı söylediğini söylüyor.

Lorde – “Royals”

Lorde’un pişmanlığını duyunca biraz şaşırdık. Çünkü şarkıcı ona Grammy kazandıran şarkısı “Royals”dan pek hoşlanmıyor. Şarkının bir sanatçı olarak onu iyi şekilde temsil ettiğini düşünmüyor. Şimdi olsa melodiyi o şekilde oluşturmazmış ve sözleri de değiştirirmiş. Şarkı için “Şimdi kesinlikle bir kalıntı gibi geliyor” diye itiraf etmekten kendini alamıyor.

 

Yorum Yapın