Genel Manşet Ünlüler

Son hain bükücü

Olivia Rodrigo yeni albümünden çıkan beşinci müzik videosunu yayınladı. Onu sırtından bıçaklayan “hainleri” ifşa ettiği klip, “Sour” evrenine dair birçok detayı da barındırıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

İhanetin izleri

Olivia Rodrigo yayınladığı son klibi ​“Traitor” ile sürpriz yaptı. Bu gidişle albümdeki tüm şarkılara klip çekecek gibi. ​“Traitor”da şarkıcı geçmiş bir ilişkide neyin yanlış gittiğini, ihanete uğrama hissini ve geçmişi özlediğini düşünüyor. Şarkının teması Olivia’nın ses getiren “Drivers License” ve “Enough for You” ile aynı temaya sahip. Bu benzerlikten ötürü şarkının Joshua Bassett’a gönderme yaptığı düşünülüyor.

Yeni döneme giriyor

Klipte kalbi kırık Olivia, arkadaşlarıyla birlikte dışarıda eğlenmeye çalışıyor. Çevresindeki herkes mutlu olmasına rağmen, aşk acısı onun keyif almasını engelliyor. En sonda Olivia boğulduğu duygulardan kendini kurtararak bir kapıyı açıyor. Bu kapı onun daha yeni ve daha mutlu bir döneme adım attığını simgeliyor.

Hala kırgın

Şarkıcı “Traitor”ı odasında yerde uzanırken yazmaya başlamış; “Yapımcım Dan Nigro’ya bir sürü sesli not göndermiştim ve içlerinde ‘Traitor’da vardı. O, bana hatırlatana kadar şarkının varlığını unutmuştum. Şarkıyı birlikte bitirdik ve ortaya çıkan sonucu gerçekten beğendim. Bana dilime dolanan eski bir country şarkısını hatırlatıyor.” Hem “Bana ihanet ettin / Ve şunu biliyorum ki sen asla üzgün hissetmeyeceksin” sözlerinin yer aldığı şarkı, hem de “Good 4 U” ihanete uğramayı anlatıyor. Ancak “Traitor”da Olivia daha incinmiş ve pişman görünürken, “Good 4 U”da daha kızgın ve kırgın.

“Sour” ile bağlantısı

“Traitor” klibinde “Sour” evrenine dair birçok bağlantı bulunuyor.

Araba yolculuğu: Olivia, “Drivers License”ın klibi boyunca bir arabada seyahat ediyor. “Traitor”da da bir kamyonetin arkasında oturup şarkıya eşlik ediyor.

Su altı: Şarkıcının iki müzik videosunda da onu yüzerken gördük. “Good 4 U”nun sonunda, yüzerek uzaklaşmadan önce Olivia bir göle dalıyor. “Traitor”da ise bir havuza atlıyor. Bu benzer sahnelerde, Olivia’nın kafası benzer bir şekilde sudan çıkıyor.

Lise teması: Bu tema sadece “Good 4 U”, “Brutal” ve “Traitor” müzik videolarında mevcut olmakla kalmıyor, aynı zamanda Olivia albümün tanıtımını lise mezuniyeti temasıyla gerçekleştirmişti.

Yatak odası kapısı: “Traitor”da giydiği beyaz kıyafet ve kapının kapanması, Olivia’nın yatak odasını ateşe verdiği “Good 4 U” müzik videosunun sonunu yansıtıyor olabilir.

Mor rengi: Hayranların “Sour” ile ilişkilendirdiği renk mor. “Traitor” klibi boyunca gördüğümüz kamyonette mor renkli neon ışıklar bulunuyor.

Yorum Yapın