Manşet Ünlüler

Sırrını Billie-YORUZ!

Son dönemlerde şarkılarını ağzımızdan düşürmediğimiz Billie’nin hayatı aslında hiç de sandığımız gibi değilmiş desek… Sen de şaşırdın değil mi? Peki yıllardır en yakınlarından bile sakladığı sırrı ne olabilir?

Ünlü olmak hayattaki her şeyi çözmüyor ve Billie de bunun en güzel örneklerinden biri. Güzel yıldız, herkesin sandığı gibi bir peri masalında yaşamadığını söylüyor. 17 yaşında olan ve çok uzun zamandır “Turet Sendromu” denilen hastalıkla mücadele eden Billie’nin tek istediği hastalığının kariyerinin önüne geçmemesi. Kısa aralıklarla meydana gelen istemsiz, hızlı, ani bedensel tikler ve ses tiklerinin oluşturduğu nörolojik veya “nörokimyasal” kalıtsal bir rahatsız olan bu sendrom ile yaşamak ise çok kolay değil.

“Bu hastalıkla büyüdüm”

Neredeyse doğduğu günden beri mücadele ettiği bu hastalığı hiçbir zaman hayranlarıyla paylaşmayı düşünmediğini söyleyen Billie, internette kliplerindeki tik’leriyle ya da istemsiz hareketleriyle dalga geçen videoları gördüğünde açıklama yapmak zorunda hissettiğini belirtiyor. “Bu hastalıkla büyüdüm ve bugüne kadar hiçbir şey söylemedim. Çünkü insanların beni “Billie Eilish, Turet Sendromu olan şarkıcı” olarak tanımasını istemedim” diyor.

Hastalığı hakkında çok fazla detay vermek istemeyen güzelimiz, istemsiz tiklerinin her şeyin daha zor olmasına neden olduğunu fakat bunu aşmak için çok çaba gösterdiğini söylüyor. “İnanın bana böyle bir hastalığa sahip olmak oldukça farklı bir durum ve çok kolay şeyleri bile çok zor şekilde yapmam gerekiyor” diyor.

Fakat yıllar içinde Billie bu tikleri nasıl saklayabileceğini de öğrenmiş. “Kendime tiklerimi baskılamayı öğrettim, teknikler öğrendim fakat bazen onlarla başa çıkamayabiliyorum ve onları bastırmaya çalışmak daha fazla artmasına neden olabiliyor” diyerek aslında ne kadar zorlu dönemler geçirdiğini anlatıyor.

 

Billie, “Artık hayranlarımla daha yakınım”

Billie hastalığı hakkında ilk defa konuşmasıyla birlikte hayranlarının ne düşüneceği konusunda endişeliydi. Fakat hiçbir şey tahmin ettiği gibi olmadı. Sadece kariyeri değil hayranları ile olan bağı da güçlendi. “Durumumu açıkladıktan sonra aynı sendromu yaşayan pek çok hayranım olduğunu öğrendim. Bu da beni ailemle birlikteymiş gibi hissettirdi” diyen Billie’nin bu güçlü duruşu sana da örnek olsun. Hayatta çok zor durumlarla karşılaşsak da bunların üstesinden gelebilir ve başkalarına da yalnız olmadığını hissettirebiliriz.

Yorum Yapın