Manşet Ünlüler

Sınıfın en utangaçları

Ünlülerin özgüvenini görünce “Keşke ben de onlar gibi dışadönük olsam” diye içinden geçiriyor musun? O zaman sana bir sır verelim. Onlar da senin gibi okulda çok utangaçlarmış.

 Ed Sheeran

Yüzlerce şarkıda söz yazarlığı bulunan Ed Sheeran, günümüzün en alçakgönüllü sanatçılarından biri. Aynı zamanda son derece de utangaç. Lisede de böyle olması şaşırtıcı değil. Utangaçlığı onu müziğe daha çok bağlanmasına neden olmuş ve böylece kendini güvende hissetmiş: “Liseye gittiğimde gitar çalmaya başladım ve bir gruba katıldım. Müzik bana güven veren şeylerden sadece biriydi. Bir anda ‘Vay canına, gerçekten iyi bir şeyler yapabilirim’ dedim.”

Kendall Jenner

Kendall Jenner, ailesinin günlük hayatını yansıtan realite programı “Keeping Up With The Kardashians” sayesinde kameralarla dolu bir evde büyüdü. Ama bu, onun içine kapanmasına yol açtı. Süper model utangaç olduğunu ve bunun sosyal hayatını etkilediğini söyledi. “Ortaokul ve lisedeyken çok arkadaşım yoktu” diyen başarılı model, utangaçlığının her zaman farkında olduğunu ancak bunu hiçbir zaman bir sorun olarak görmediğini belirtiyor.

Zendaya

Döneminin en önde gelen aktrislerinden biri Zendaya’nın yapamayacağı hiçbir şey yok. Oyunculuk yapabilir, dans edebilir, şarkı söyleyebilir… Ancak onunla okula giden insanlar, sınıflarındaki utangaç kızın bu kadar çok şey başaracağını asla tahmin edemezdi. “Gerçekten utangaçtım. Ailem danışmanlarla görüşmelere gider ve utangaçlığımdan nasıl kurtulabileceğimi öğrenmeye çalışırdı” diyen Zendaya şimdi oldukça dışadönük biri.

Lady Gaga

Sahne şovları, korkusuz duruşu ve açık sözlülüğüyle tanıdığımız Lady Gaga’nın gerçekte utangaç biri olduğunu duyunca şaşırdığımızı itiraf etmeliyiz. “Genelde kendimi tutuyorum ve müziğime odaklanıyorum. Ama çok ortak noktam olan insanlarla tanıştığımda gerçekten kendimi iyi hissediyorum. Kameralar önünde, özellikle oyunculuk yaparken fazlasıyla utangaç oluyorum. Aynı lisedeki gibi, uyum sağlamakta zorlanıyorum” diye itirafta bulunuyor.

Zayn Malik

Birçok kişi Zayn’i hep soğuk ve cool olarak adlandırıyor. Ancak gerçek bunun tam tersi: “Sanırım çekingen kişiliğim bazen yanlış yöne gidiyor. Bu yüzden insanlar beni kötü bir çocuk olarak algılıyor. Aslında ben biraz utangaç ve beceriksizim.”

Beyonce

Kraliçe Bey’in alter egosu Sasha Fierce, korkusuz bir diva. Ancak Beyonce gerçek hayatta onun tam tersi olduğunu belirtiyor; “Sasha’yı sahne dışında tanısaydım, onu sevmezdim. Gerçek hayatta onun gibi değilim. Onun gibi çapkın, aşırı özgüvenli ve korkusuz olamam. Sahnede hissettiklerimi başka hiçbir yerde hissetmiyorum. Bu çok farklı bir deneyim. Bu sahne kişiliğimi, kendimi korumak için yarattım. Böylece eve gittiğimde ne yaptığımı düşünmek zorunda kalmıyorum. Sasha ben değil! Çevremdeki insanlar gerçekte kim olduğumu biliyorlar.”

Yorum Yapın