Manşet Ünlüler

Şimdi solo zamanı

Grup çalışmalarına ara verdiğini duyuran BTS üyeleri, solo olarak hangi çalışmalar yapacaklarını da hayranlarıyla paylaştı.

Yazı: İrem Naz Güvel

Biraz mola

BTS bu yılki geleneksel Festa yemeğinin ardından herkesi çılgına çevirdi. Çünkü bu yemek sırasında grup, solo projelere odaklanmak için geçici olarak grup çalışmalarına ara vereceklerini duyurdu. Grubun şirketi HYBE, BTS’in ara vermesinin geçici olduğunu ve üyeler solo projelerini tamamladıktan sonra grubun tekrar bir araya geleceğini doğrulayarak “dağılma” haberlerini yalanladı.

Hangi üye ne yapıyor?

Grup, Festa yemeği sırasında samimi konuşmalarda bulundu. Bazı üyeler yaklaşmakta olan projeleri hakkında son gelişmeleri paylaştı, diğerleri de boş zamanlarında odaklanacakları kişisel şeyler hakkında konuştu. İşte BTS üyelerinin yeni projeleri hakkında bildiklerimiz.

RM

RM, ilk mixtape’i “RM”i 2015’te ve “Mono”yu da 2018’de yayınlayarak başarılı bir solo kariyere sahip olduğunu kanıtladı. Rapçi ne zaman yeni müzik yayınlayacağını doğrulamadı ancak kendisine vakit ayırmak istediğinden daha önce bahsetmişti. Namjoon şu sıralar dünyayı keşfediyor ve müzeleri dolaşarak kendiyle vakit geçiriyor.

Jin

Jin, solo projesinin yapım aşamasında olduğunu doğruladı ancak “Şarkıları aldım ve onları hazırlıyorum. Diğer üyelerin hepsinin çıkış tarihi planlandı ancak benimki hala hazırlık aşamasında. Bu yüzden albüm yayınlayan son üye olacağımı düşünüyorum” diyerek, albümünün ne zaman yayınlanacağını henüz bilmediğini açıkladı.

Suga

Suga, şu sıralar çok meşgul. 10 parmağında 10 marifet olan rapçi dans, vokal, İngilizce, Japonca, gitar, klavye ve pilates dersleri alacağını açıkladı. Belki yakında Agust D’nin üçüncü albümü gelir, ne dersin:)

J-Hope

Arayla birlikte ilk solo projesine başlayan üye J-Hope oldu. Başarılı sanatçı, ilk solo albümü “Jack In The Box”ı yayınladı. Albümün çıkmasından kısa bir süre sonra da, Lollapalooza Müzik Festivali’nde sahne aldı. Böylece J-Hope, büyük bir ABD müzik festivalinde ana sahnede performans sergileyen ilk Güney Koreli sanatçı olarak tarih yazdı.

Jimin

Solo albümü üzerinde çalışan bir diğer üye de Jimin. “Müziğimin hayranlarımıza bir mesaj vermesini istiyorum” diyen şarkıcı, solo albümü için şarkı yazmakla grup için yazmak arasında çok fark olduğunu anlattı. Albümü heyecanla bekliyoruz.

V

V uzun zamandır solo albümü için harıl harıl çalışıyor. Albüm çalışmalarının yanı sıra şarkıcıyı, Park Seo Joon, Choi Woo Shik, Park Hyung Sik ve Peakboy’dan oluşan arkadaş grubu Wooga ekibiyle birlikte “In The Soop: Friendcation” programında izleyeceğiz. Ayrıca bazı hayranlar V’nin Netflix ve Disney+’da yayınlanacak birkaç projede yer alacağını iddia etti. Bekleyip göreceğiz.

Jungkook

Jungkook bir yandan kendi solo projeleri üzerinde çalışırken, bir yandan da yeni iş birliklerine imza atıyor. En son Charlie Puth’un “Left and Right” parçasında yer aldı. Yakında JK’den yeni iş birlik haberlerini almayı umuyoruz.

Yorum Yapın