Genel Manşet Ünlüler

Şeytan görsün yüzünü

Şeytandan hoşlanacağımızı kim düşünebilirdi! Tom Ellis’in başrolünde yer aldığı “Lucifer”ı son kez izlemek için geri sayıma geçtik. 

Yazı İrem Naz Güvel

Sona gelindi

Komik ve karizmatik Lucifer’ın macerasını 2016 yılından beri severek takip ediyoruz. Dizinin bu kadar sevilmesinde karaktere hayat veren Tom Ellis’in büyük bir etkisi var. Ayrıca böylesine zeki ve eğlenceli dinamiğe sahip hikayeyi yazan senaristleri de alkışlamak gerekiyor. Ancak her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi “Lucifer”ın da sonu geldi. Diziye bu ay “hoşçakal” diyor ve karakterlere ve oyunculara gözümüz yaşlı veda ediyoruz.

Bir sezon uzadı

Başlangıçta Netflix, “Lucifer”ı geçen yıl bitirmeyi planlamıştı. Ancak bir süre sonra yapımcıların, dizinin bir sezon daha sürmesi için görüşmelere başladıkları duyuldu. Nihayet Tom yeni sezon için sözleşme imzaladıktan sonra dizinin 6. sezonun olacağı kesinleşmiş oldu. oyuncuyu bir kez daha Lucifer olarak izleyecek olmamız hepimizi mutlu etti.

Yeni görev, yeni sorumluluk

Son sezonda Lucifer’ı büyük sorumluluklar bekliyor. 5. sezonun sonunda Lucifer, Michael’ı yenerek yeni Tanrı olur. Lucifer yeni görevine adapte olmaya çalışırken, Chloe ile olan ilişkisine de yeni bir açıdan bakmaya başlar. Heyecanla beklediğimiz yeni sezona dair tek üzüntümüz ise bölüm sayısı. 5. sezon toplam 16 bölümden oluşsa da, altıncı ve son sezonun 10 bölüm olacağı duyuruldu. Keşke bölüm sayısı biraz daha fazla olsaydı.

Bir eksikle yola devam

Tom ile beraber Lauren German, DB Woodside, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris, Aimee Garcia ve Scarlett Estevez tam kadro olarak son sezon için dönüyor. Oyuncu kadrosundaki tek büyük fark, dizinin 5. sezonunda veda ettiğimiz Dedektif Dan Espinoza’ya hayat veren Kevin Alejandro’nun olmaması. Ayrıca son sezonda iki yeni konuk oyuncu da diziye dahil oldu. Merrin Dungey, L.A. Police Academy’nin bir parçası olacak olan Sonya’yı ve Brianna Hildebrand da Rory adlı bir meleği oynayacak.

Tüm övgüler Tom’a

“Lucifer”a veda ederken son bir kez daha Tom Ellis’i göklere çıkaralım. Dizinin başarılı olmasında onun parmağının olduğunu söyledik. Tom, Lucifer’ı oynamıyor, adeta yaşıyordu. Oyuncuyu yolda görsek büyük olasılıkla Tom diye değil, Lucifer diye sesleniriz. Onun bundan sonraki projelerini heyecanla beklesek de, aklımız hep Lucifer’da olacak.

“Sandman” teorisi

Hayranlar “Lucifer”a veda etmeye tam hazır değil. Bu yüzden, diziyle alakalı yeni projeleri izlemeye çok hevesliler. Netflix, “Lucifer”a ilham veren Neil Gaiman’ın çizgi romanı “Sandman”in dizi uyarlaması için çalışmalara başladı. Çoğu kişi başrolde Tom’un yer alacağını ve rolünü tekrar oynayacağını düşünüyor. Ancak son gelen haberlere göre bu gerçekleşmeyecek. Çizgi romanın yaratıcısı Neil Gaiman, bu konuyla ilgili şunları söyledi: “‘Lucifer’ın teolojisi ve kozmogonisi ‘Sandman’inkinden çok uzak. Çünkü dizi, ‘Sandman’den esinlenilmiş bir yapım. Bu yüzden Lucifer karakterini ‘Sandman’e uyarlamak kolay olmazdı.” Böylece rol “Game of Thrones”da Brienne karakterine hayat veren Gwendoline Christie’ye verildi. Tom olmasa da, bu diziye bir şans vereceğimiz kesin.

Yorum Yapın