Genel Manşet Ünlüler

Schnapp’lemeye var mısın?

16 yaşındaki Noah Schnapp, bugüne kadar birçok önemli projede yer alarak ne kadar başarılı olduğunu gösterdi. Peki, oyuncu bu projeler için ne düşünüyor hiç merak ettin mi? Senin için Noah’ın en samimi düşüncelerini öğrendik.

İrem Naz Güvel

 

“Bridge of Spies”

6 Oscar adayı ve zengin oyuncu kadrosundan oluşan “Bridge of Spies” filminde oynadığında Noah Schnapp henüz 9 yaşındaydı. Ancak o zaman çok genç olduğu için filmin kadrosunda yer alan Tom Hanks ile filmin yönetmeni Steven Spielberg’in kim olduğunu bilmiyormuş. “Dokuz yaşındaydım ve hiçbir şey bilmiyordum. Ailem bana, ‘Noah, senin sorunun ne? Bu, Hollywood’daki en büyük oyuncu ve yönetmen!’ dedi. Bu benim ilk projemdi. Tom Hanks’in nasıl çalıştığını görmek çok şaşırtıcıydı. Oyunculuk dersleri dışında yaşadığım ilk deneyim buydu. O ve Steven Spielberg’den bu kadar çok şey öğrendiğime gerçekten memnunum” diyen Noah, kariyerinin başında böylesine büyük isimlerle oynadığı için çok şanslı. O da bu şansı iyi kullanarak çok iyi dersler çıkarmış. Ve şimdi en başarılı genç oyuncular arasında yer alıyor.

 

“Snoopy ve Charlie Brown Peanuts Filmi”

Noah’ın “Bridge of Spies”dan sonra yer aldığı proje de oldukça büyüktü. Snoopy ve Charlie Brown ikilisini kim sevmez ki Bu ikilinin maceralarının anlatıldığı animasyon filminde Noah, Charlie Brown’ın sesi oldu. O zamana kadar sadece birkaç reklamda oynayan Noah için bu büyük bir projeydi. Bu kadar bilinen bir karakterin sesi olmak onu strese sokmuş. Çünkü işleri batırmak istemiyormuş. Role kabul edilmeden önce tam 10 seslendirme denemesi yapmış. Mutlu haberi de okuldan eve dönerken arabada ailesi söylemiş. İlk başta onlara inanmamış ve onunla dalga geçtiklerini düşünmüş. “Doğru olduğunu anlayınca arabadan atlayıp etrafta sevinç çığlıkları attım” diye o anları paylaşıyor.

 

“Stranger Things”

Bu kadar başarılı iki projeden ardından Noah, tüm dünyada tanınmasını sağlayan fenomen dizi “Stranger Things”te Will Byers karakterini canlandırmaya başladı.”Stranger Things”in ne kadar harika bir dizi olduğunu anlatmamıza gerek yok. Noah dizide oldukça zorlu sahnelerde yer aldı ve bu yükü başarıyla omuzladı. İlk sezon çok fazla görünmese de, hikayede önemli bir yeri vardı. Noah, dizinin ikinci sezon alacağını hiç düşünmediğini ve böyle bir başarıyı beklemediğini itiraf ediyor: “Her şey çok çabuk oldu. Hayatım birkaç gün içinde değişti. Hiçbir şey için hiç bu kadar minnettar olmamıştım.”

 

“Abe”

Oyunculuğuyla harikalar yaratan Noah’ın yemek yapma yeteneği olduğunu biliyor muydun? Bu özelliğini daha yakından görmek için “Abe” filmini izlenecekler listene ekle. Noah filmde, yemek yaparak yarı İsrailli yarı Filistinli ailesini birleştirmeyi amaçlayan 12 yaşındaki Abe’i canlandırıyor. “Karakterime zıt birini oynamak heyecan verici. Bana benzeyen karakterlere her zaman ilgi duymuyorum ama bu karakter tam bana göre. Üzerinde çalışmam gereken harika bir projeydi. Yemek ve aileyle çok ilgisi var. Ekip çok çeşitliydi; bazıları Brezilyalı ve Müslümandı. Onların etrafında çok şey öğrendim” diye filmden bahsediyor.

 

“Waiting for Anya”

Film, komşusunun Yahudi çocuklarını Güney Fransa sınırından İspanya’ya kaçırmasına yardım etmeye çalışan çoban Jo’nun hikayesini anlatıyor. Bu projenin Noah için ayrı bir yeri varmış. Yahudi olan Noah’ın İkinci Dünya Savaşı’nda geçen bir projede yer almak onun için çok anlamlıymış: “Yahudi bir karakterin etrafında döndüğü ve ben de Yahudi olduğum için çok heyecanlandım. Hemen bağ kurdum. Aileme bundan bahsettiğimde onlar da proje için heyecanlandılar.” Ayrıca rolü gereği koyunlarla çalışmanın keyifli olduğunu ama 100 koyunla baş etmenin çekimleri aksattığını da ekliyor.

 

“Hubie Halloween”

Animasyon, gizem ve dram türündeki projelerde yer alan oyuncu en son “Hubie Halloween” adlı komedi filminde oynadı. Komedide oynamak ilk başta ona garip gelmiş. Ne de olsa o Baş Aşağı Dünyada canavarlarla savaşmaya alışık:) Ancak komedinin tadını alan Noah, bir kez daha komedi filminde yer almayı çok istiyor. Bakalım oyuncunun bundan sonraki tercihi hangi türde olacak:)

Yorum Yapın