Manşet Ünlüler

Saçlar, ayrılıklar, yılanlar

İşte karşında yeni saçları, yeni tarzı ve yeni müziğiyle Billie Eilish! Şimdiye kadar yaptığı sürprizler, ondan yine harika şeyler duyacağımızı garantiliyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Saçlara veda

Billie Eilish ilk günden beri şarkıları, tarzı ve yaratıcılığıyla hep ilgimizi çekmeyi başardı. İlk albümü “When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” ile birçok ödülün sahibi olurken, müzik dünyasının en yenilikçi ismi oldu. Şimdi Billie ikinci albümü için çalışmaları hızlandırmış durumda. İlk sinyali ikonik yeşil saçlarını sarıya boyamasıyla verdi. Her yeni projede saçlarını bir bukalemun gibi değiştiren şarkıcının yeni tarzındaki bu değişim, büyük bir şeylerin habercisiydi. Öyle de oldu! “Happier Than Ever” taşıyan yeni albümü yazın dinleme şansını yakalayacağız.

Gücü uyandırıyor

Albüm duyurusunun ardından “Your Power” şarkısı yayınlandı. Bu, şarkı Billie için bir açık mektup gibi. Çünkü şarkı Billie’nin geçmiş ilişkisindeki acı deneyimleri anlatıyor. “Your Power”ın albümdeki en iyi şarkılardan olduğunu söyleyen şarkıcı, “Şarkıyı kalbime çok yakın tutuyorum. Bu hepimizin tanık olduğu veya deneyimlediği birçok farklı durumla ilgili. Umarım bu değişime ilham verebilir. Gücünüzü kötüye kullanmamaya çalışın” diyor. O dönem henüz 16 yaşında olan Billie, bu ilişki boyunca sevgilisinin kötü davranışlarına maruz kalmış. Şarkı, bu ilişkinin onu zihinsel olarak onu nasıl paramparça ettiğini anlatıyor. Billie, bu şarkının değişimi ve yansımayı tetikleyebileceğini umduğunu ifade ediyor; “Gerçekten yüzlerce, yüz binlerce ve milyonlarca insan bunu her gün deneyimledi. Bir şey söylemek istedim. Şarkı sözlerinin ne anlama geldiklerine ve gerçekte ne hakkında olduklarına çok fazla girmeyeceğim. Ama bu olay baktığın her yerde meydana gelen bir sorun.”

“Mutlu değildim”

Peki, Billie’de kötü anılar bırakan bu eski sevgili kimdi? Bu yılın başında yayınlanan “Billie Eilish: The World’s a Little Blurry” belgeselinde şarkıcının rapçi 7:AMP ile sevgili olduğunu öğrendik. 2019’da sonlanana ilişki boyunca Billie, sevgilisinin psikolojik zorbalığına maruz kalmış. “Sadece mutlu değildim. Onun istediği şeyleri istemiyordum ve bunun onun için adil olduğunu düşünmüyordum” diye açık bir şekilde ilişki boyunca kendini iyi hissetmediğini anlatıyor. Belgeselin bir kısmında sevgilisinin duvarı yumrukladıktan sonra elini kırdığı için acil servise yaptığı yolculuk da gösterilmişti. Billie, onun davranışlarını “kendine zarar verici” olarak tanımlayarak, terapiye gitmesi için defalarca girişimde bulundu. Nihayet ayrıldıklarında şarkıcı, onu düzeltmeyeceğini ama denediğini açıkladı.

Yeni kankası Archie

“Your Power”ın klibinde Billie’yi bir kanyonda tek başına görüyoruz. Birden yanında bir yılan beliriyor ve şarkıda bahsi geçen ilişkiyi temsil eder gibi Billie’yi yavaşça boğmaya başlıyor. Klibi izlediğinde devasa yılanın efekt olduğunu düşünebilirsin. Başta biz de öyle düşünmüştük ancak klipte yer alan yılan gerçek! Adı da Archie. Kamera arkası görüntülerini paylaşan Billie, Archie ile oldukça iyi anlamış görünüyor. Çünkü ona sürekli sarılıyor ya da kucağında taşıyor. Bu ikili arasındaki dostluk şarkıcının ne kadar korkusuz olduğunu bizlere tekrar hatırlattı.

Yorum Yapın