Manşet Ünlüler

Ruggero iş başında!

Ruggero Pasquarelli yıllardır beklediğimiz ilk albümü “Ruggero”yu çıkardı. Bu albümle hiç olmadığı kadar olgun bir Ruggero ile karşılaşıyoruz.

Müziğin saf hali

Ruggero Pasquarelli ile gerçekten gurur duyuyoruz. Nihayetinde hayalini kurduğu ve üstünde sıkı çalıştığı ilk albümü “Ruggero” sevenleriyle buluştu. İlk albümden beklenen her şey, hatta daha fazlası “Ruggero”da. Albümü dinledikçe şarkıcının sanatsal açıdan ne kadar olgunlaştığını fark edeceksin. Albüme kendi adını vermesi de müziğinin en saf özünü temsil ediyor. Böylece Ruggero, tüm şarkıların kendisini birebir yansıttığının sinyallerini veriyor.

Latin ruhuna sadık

Daha önce albümden birkaç parçayı dinleme şansımız olmuştu. Bu şarkılar albümün gidişatıyla bizi önceden bilgilendirdi ve “Ruggero” tam da beklediğimiz gibi çıktı. Albüm yoğun hisler yaşatan son derece romantik aşk parçalar barındırıyor. Latin ezgilere sadık kalırken, hafif pop-rock etkileri de şarkılarında yer alıyor. Şarkıcı bu albümle bir ilişkide herkesin başına gelebilecek bir hikaye anlatmak istemiş. Bu 10 şarkı da ilişkinin başlangıcından sonuna kadar ilk buluşma, tanışma, mutlu ve hüzünlü anları temsil ediyor.

Hayranlar büyüyor

İddia ediyoruz, bu albümle sadece Ruggero’nun en sadık hayranlarına değil, aynı zamanda yeni ve onu daha henüz dinlememiş kişileri bile kendine bağlayacak. Parçaların güçlü hisleri ve Ruggero’nun bu albümdeki yorumu onu bambaşka bir boyuta çıkarıyor. “Puede” ile sakin bir açılış yapıyor. “Dime” ve “Bella” tam sahilde kulağımızda duymak isteyeceğimiz türden şarkılar. Ayrıca “Si Tú No Estás”, “Mil Razones” ve “Dos Extraños” ile romantizmi doruklara çıkarıyor. Ancak şarkıların her biri farklı bir anlam çıkarsa da, ortak bir noktaları var; Bu albüm Ruggero’nun artık çocuk olmadığının, müziğiyle anlatacak çok şeyi olan bir yetişkin olduğunun göstergesi.

Ayrılık acısı çekiyor

En son yayınladığı “Si Tú No Estás” klibinde kalbi kırık Ruggero görüyoruz. Hatta kalbi öyle bir kırılıyor ki, hastanelik oluyor. Ayrılık acısı bu kadar acı bir şekilde gösterilemezdi! Ruggero’dan böylesine üzücü bir klip görmek bizi epey bir şaşırttı. Anlaşılan ayrılığın ardında neler yaşadığını gerçekçi bir şekilde göstermek istemiş. Bizce bundan sonra gelecek kliplerde çok farklı bir Ruggero göreceğiz. Sen ne dersin?

Yorum Yapın