Yusuf Güney bakalım neler yapıyor…

4878 views Yorum yap

“Virane ettin bıraktın aşk” diye dert yanan, “Aşkım aşklarından bulasın” diye sitem eden romantik yakışıklı Yusuf Güney’i yakaladık ve onu soru bombardımanına tuttuk! İşte kızlardan aşka, gelecek planlarından öğrencilik yıllarına kadar merak ettiğin her şey!

 

 

 

 

Tıkla,  Yusuf Güney masa üstünü süslesin!

 

 

 

 

 

Yazı: İpek Koşan
Fotoğraflar: Hande Göksan

MÜZİK
* Müzikle ilgilenmeye nasıl başladın?
20 yaşına kadar müzikle pek ilgim yoktu. Sadece çok iyi bir dinleyiciydim. Bu arada çok da utangaçtım. Birine aşık olsam gidip ona açılamazdım. Eline mektubu sokuşturur, kaçardım. “Lütfen evde oku” derdim! Sonra şiirler yazmaya başladım. Şiirlerden önce de telefonla melodi yapmaya başlamıştım. Kafamdan istediğim şarkıyı düşünüp çalabiliyordum. Ve bunu satıp para kazanıyordum. Böylece müzik kulağımın olduğunu keşfettim. Kendime bir org aldım ve melodiler yapmaya başladım. Şiirlerin üzerine beste yapmaya çalıştım. Ortaya güzel şeyler çıkmaya başladı. Hatta şu an albümde bulunan “Canımdın Sen” ilk bestemdir. Rafet El Roman’la tanışmama vesile olan şarkı da o.

* Nasıl tanıştınız Rafet El Roman’la?
Onunla tanışmayı çok istiyordum. Arkadaşlarım bana sürpriz yaparak, doğum günümde beni Londra’daki Rafet konserine götürdüler. Onu gökte ararken yerde bulmuştum! Konser bitince kulisine gittim. Hazırladığım şarkıyı ona söylemek istiyordum. Ama beni içeri almadılar. Tam o sırada orada bir gazeteci gördüm. Yanına giderek basın kartını ve kamerasını istedim. Gazeteci kılığına girdim ve içeri girdim! Sonra da gerçeği açıkladım ve şarkımı albümünde okursa çok mutlu olacağımı söyledim. “Bu kadar eziyete katlandığına göre güzel bir şeydir” dedi. Bir anda bütün utangaçlığım gitti ve şarkımı okudum. “Niye bana veriyorsun, kendin oku, süper okuyorsun” dedi. Bana albüm yapacağını söyledi! Sonra bir de baktım ki, bir yıl içinde 150 beste yapmışım!

 

 

* Çıkış parçan olan “Aşk-ı Virane”nin bir hikayesi var mı?
Bir gün trende giderken bir arkadaşım aradı. “Sevgilimle ne yapacağım; sevsem olmuyor, sevmesem de” dedi ve telefonu kapattı. Kendi yaşadıklarımı da üzerine ekleyince sözler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı ve şarkıyı bir saat içinde bitirdim!

* Artık ünlü birisin! Peki, ünlü olmanın en büyük zorluğu neymiş sence?
Hakkınızda asılsız haberler çıkması! Kankam olan ve çok sevdiğim dostlarımla bile aşk yaşadığımı yazdılar:(

İlgini çekebilir

En çarpıcı duvar kağıtları

Yazının devamı sonraki sayfada

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Ünlüler ne giyiyor, bize ne mesajlar veriyor?

2009-2010 sonbahar kış sezonunda neler giyeceğiz, ünlüler, açılışlarda, davetlerde, sokaklarda neler giymiş; kim çok şık, kim acayip rüküş, merak ediyor musun? O zaman Moda bölümümüzü tıkla, en yeni haberlerle trendlerden uzak kalma!

Devamı   1718