Röportaj

Yılın adamı Brenton Thwaites

Bir değil, iki değil; bu yıl tam altı filmde birden karşımıza çıkan bu yakışıklıya dikkat! Brenton, kesinlikle 2014’ün en çok parlayan yıldızlarından olacak:)

 
Yazı Arzu Dalyan

Yakın markaj
•    9 Ağustos 1989 Avustralya doğumlu.
•    Stacey adında bir kız kardeşi var.
•    Queensland University of Technology’de oyunculuk eğitimi aldı.
•    Oyunculuğa; “Charge Over You” adlı filmle başladı. Ama asıl dikkat çektiği proje “Home & Away” adlı Avustralya dizisi oldu. Dizinin oyuncuları arasında Chris Hemsworth de bulunuyor.
•    En sevdiği müzisyenler Xavier Rudd, Eric Clapton ve John Mayer.
•    En beğendiği ünlü Jennifer Lawrence.
•    Angelina Jolie ile aynı filmde rol alacağını öğrendiğinde çok gerilmiş. Neyse ki Angelina beklediğinden çok daha nazik biriymiş.
•    Şimdiye dek beraber çalıştığı en havalı kişinin Jeff Bridges olduğunu düşünüyor.
•    Hayatının en ilginç tanışmasını Brad Pitt’le yaşamış. Brad, Angelina’yı ziyaret etmek için sete geldiğinde Brenton havada asılı duruyormuş ve ağzını açıp hiçbir şey söyleyememiş. Bugün bu anısına çok gülüyor tabii:)

Tutabilene aşk olsun
Brenton’ın düşük bütçeli filmlerle, yan rollerle, konuk oyunculuklarla başlayan kariyeri bu yıl resmen roketten bile hızlı bir yükselişe geçti. Yakışıklımız, önce mayıs sonunda, başrolünde Angelina Jolie’nin yer aldığı “Maleficent” filminde, Uyuyan Güzel’in prensi olarak karşımıza çıktı. Bugünlerde, 4 Temmuz’da vizyona giren “Oculus” ve 18 Temmuz’dan beri sinemalarda olan “The Signal” filmleriyle de adından söz ettiriyor.

Sinyalini aldık
Brenton’ın başrolde olduğu heyecanlı mı heyecanlı bilim-kurgu filmi “The Signal’ı henüz izlemeyenler neler kaçırıyor bir göz atalım: Birinci sınıf öğrencisi olan Nick (Brenton) ve Jonah bilişim teknolojisi okumaktadır. Diğer yandan da hacker’lık en büyük tutkularıdır. Nick ve Jonah, Nick’in kız arkadaşı Haley ile birlikte ülke turuna çıkarlar. Ancak çok geçmeden üç genç adeta haritadan silinerek kaybolur. Güvenlik güçleri devreye girer, varlıklarına dair bir kanıt bulmak için harekete geçer. Bilinen tek detay, bu üç gencin kaybolmadan önce oldukça yetenekli bir başka hacker olan rakipleri Nomad’in yerini tespit etmeye çalıştıklarıdır. Bu yüzden ekipler aramalarını bu yönde yoğunlaştırmaya başlarlar. Üç arkadaş kendilerini bir yerde hapis bulurlar. Daha önce gördükleri türden bir yerde değildirler. Buraya nasıl geldiklerini ya da neden tutsak olduklarını anlamaya çalışırlarken aslında çok daha büyük bir tablonun parçası olduklarını fark ederler. Bu heyecanlı filmi ve yakışıklı oyuncunun müthiş performansını kaçırma deriz.

Taylor’la aynı filmde!
Brenton’ın bir diğer heyecan verici projesiyse kadrosunda Taylor Swift’in de bulunduğu “The Giver”. Filmde, sorunsuz yaşamak için insani değerlerinden de vazgeçen totaliter bir toplum yapısı konu alınıyor. Bu toplumda ayrımcılık, hastalık, savaş gibi olumsuzluklara yer yok; ne var ki kiminle evleneceğinize, ne iş yapacağına karar veremiyorsunuz. Her şey devlet kontrolünde ve izninde olmak zorunda; yani insani değerler yok olmuş durumda. Film tüm bunları fark eden ve sorgulayan Jonas’ın hikayesini anlatıyor. Jonas da bizim Brenton’dan başkası değil tabii! Duyduğumuza göre filmin Porto Riko ve Güney Afrika’daki çekimleri biraz olaylı geçmiş; hatta fırtınaya yakalandıkları bile olmuş. Fırtına bütün seti darmadağın edince ne yapacaklarını şaşırmışlar. Neyse ki kimseye bir şey olmamış. Brenton’ın henüz gösterim tarihleri belli olmasa da bu yıl içinde vizyona girmesi planlanan “Ride” ve “Sun Of A Gun” adlı iki filmi daha var. Bu yılın en çalışkan yakışıklısı belli bizce!

Aşk hayatı ne durumda?
Brenton, yeni yeni tanınmaya başladığı için mi yoksa özellikle dikkat ettiği için mi bilinmez ama özel hayatıyla ilgili pek habere rastlanmıyor. Yine de “The Giver”ın çekimleri sırasında Taylor Swift ile yakınlaştıkları dedikodusu dillerden düşmüyor. Ayrıca bildiğimiz kadarıyla 2013’te model Jessica Campion ile ilişki yaşamıştı. Bugünlerde bu yakışıklının hayatında biri var mı yok mu o gizemi henüz çözemedik…

Yorum Yapın