Yeni prensesimiz Lily James

2098 views Yorum yap

Mart’ta “Cinderella” filmiyle yeni prenseslerimizden biri haline gelecek olan bu sarışın güzeli yakın markaja alıyoruz!

Yazı Arzu Dalyan

Kim bu sarışın?
Işıl ışıl gülümsemesi, sarı bukleleri ve yer aldığı önemli projelerle bu aralar adından sıkça söz ettiren Lily James için, daha şimdiden “2015’in en büyük yıldızlarından biri olacak” deniyor. Durum böyle olunca bize de onu yakından tanımak düşüyor. 5 Nisan 1989 doğumlu olan Lily Chloe Ninette Thomson, sahne adı olarak Lily James’i tercih ediyor. Büyükannesinin yönlendirmesiyle oyunculuk dersleri almaya başlayan güzel, eğitimli bir yıldız. 2010’da tiyatro bölümünden mezun olan Lily, 2012’de “Titanların Öfkesi”, “Fast Girls” filmlerinde ve sevilen dönem dizisi “Downtown Abbey”de önemli roller kapınca Disney yapımcılarının da dikkatini çekmeyi başardı. Kendisini birkaç ay sonra “Cinderella” filminin başrolünde karşımıza çıktıktan sonra eminiz hayran sayısı da aldığı iş teklifleri de katlanacaktır.

Masal gibi bir film
Küçükken sonunu en sevdiğimiz masallardan biri olan Cinderalla, yakında beyazperdede hayat bulacak. Üvey annesi ve kız kardeşlerinin türlü türlü eziyetlerine maruz kalan, kendi evinde hizmetçi muamelesi gören zavallı Ella’nın hikayesi, müthiş görsel efektler ve usta oyuncularla 2015’e damgasını vuracak filmlerden biri. Filmde bizim güzel Ella’mızın prensini oynayan isim de Lily gibi özenle seçilmiş; çünkü kendisi gerçekten çok yakışıklı ve yetenekli! Filmimizin prensi Richard Madden’dan başkası değil. Richard, “Game of Thrones” dizisiyle bizim de Hollywood’un da radarına giren bir isimdi. Filmin diğer önemli karakterleri kötü üvey anneyi Cate Blanchett, periyi ise Helena Bonham Carter canlandırıyor. Helena’ya “Harry Potter” serisindeki Bellatrix Lestrange rolünden dolayı baya bir kızmıştık ama bu defa gönlümüzü alacak galiba:)

Lily’nin aşk “doktor”u
Lily kadar güzel bir kızın etrafından yakışıklılar eksik olmuyor ama onun gözü sevgilisinden başkasını görmüyor. Lily’nin gerçek hayattaki prensi, 2010-2014 yılları arasında Doctor Who’yu canlandıran yakışıklı oyuncu Matt Smith. Lily de Matt de ilişkilerini gözlerden uzak yaşamayı sevdikleri için kameralara pek poz vermiyorlar ama bizce çok yakışıyorlar!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir