Var mı, Dima seven?

3725 views Yorum yap
alt

alt

Hem de çoook! Kızlar gerçekten bu çocuğu bu kadar çok sevdiğinizi bilmiyorduk. Dima Bilan fan grubundan Necibe isimli arkadaşımız da uğraşmış ve bize Dima’yla ilgili topladığı fotoğrafları ve bilgileri yollamış. Fıstığımızın emekleri boşa gitmesin, işte Dima’yla ilgili öğrenmek isteyeceğiniz bonuslar!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

altDima Bilan

Doğum yeri: Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti
Doğum tarihi: 24 Aralık 1981
Doğum adı: Viktor Belan
Ünlü olduğu şarkı: “Believe”
Yaşı: 27
Kilosu: 68kg
Boyu: 1.86 cm

 

 

Dima hakkında süper bonuslar:

* Favori rengi beyaz.
* Yürümeyi çok seviyor.
* Klasik müzik seviyor.
* Araba kullanmaya bayılıyor.
* İki yaşındayken Naberezhnye Chelny şehrine ve 6 yaşındayken ailecek Kabardino-Balkaria’ya taşındılar ve kız kardeşiyle birlikte burada okula gitti. Öğrenciyken sabah müsamerelerinde şarkı söylerdi ve şiir okurdu.
* Gnesins Musical College’den mezun oldu.
* İlk olarak 2002’deki Rus-Leton müzik festivali “New Wave”de adını duyurdu. 2003 yılında Nochnoy Huligan (Night Hooligan) isimli ilk albümünü çıkardı. Bu albümde Lucio Dalla’nın “Caruso” ve Elvis Presley’nin “Fever” isimli şarkılarını yorumladı. 2004’te Na Berugu Neba (At The Sky’s Shore) isimli single albümünü çıkardı.
* 2005’te “Not That Simple” isimli şarkısıyla Eurovison şarkı yarışmasının Rusya elemelerine katıldı, ancak ikinci oldu. “Not That Simple” şarkısının Rusça versiyonunun (Ty Dolzijna Ryadom Byt) klibi Rus müzik tarihinde çekilen en pahalı kliplerden biri oldu. “Ty Dolzijna Ryadom Byt” isimli şarkısı Bilan’a iki tane altın gramofon ödülü getirdi. Daha sonra, “Showbusiness Man of the Year” ödülünü aldı. Yılsonuna doğru kendisine Peter Pan müzikalinin şarkılarını okuması için getirilen teklifi kabul etti.
* 14 Mart 2006’da Kiev’deki enternasyonal müzik ödüllerinde yılın şarkıcısı seçildi. 2006’nın temmuz ayında Shakira, The Black Eyed Peas, ve T.A.T.U ile birlikte Rusya’nın en büyük müzik organizasyonu olan “The Red Summer Show”da sahne aldı. 2006 yılının eylül ayında MTV Russian Music Awards’da (MTV Rusya Müzik Ödülleri) yılın sanatçısı ve yılın şarkısı ödüllerini aldı. 2 Kasım’da Kopenhag’daki MTV EMA’da Rusya’yı temsil etti. 15 Kasım 2006’da en çok albüm satan Rus sanatçı ödülünü aldı ve World Music Awards’da (Dünya Müzik Ödülleri) Michael Jackson, Beyonce, Rihanna, Nelly Furtado, ve Bob Sinclair ile birlikte sahne aldı. 2006’da Rusya’yı Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Never Let You Go” şarkısıyla temsil etti. Bu şarkı 130 ülkenin radyolarında çalındı.
* 2007 yılının şubat ayında ilk enternasyonal albümünü Timbaland ve ekibiyle (Danjahandz, Jim Beanz, Ryan Tedder) hazırlamaya başladı. Bu albümdeki şarkılarından birinde Dima Bilan, Nelly Furtado ile düet yaptı.
* 4 Ekim 2007’de “Amnesia” isimli şarkısını Rusya MTV Muzik Ödüllerinde seyirciyle paylaştı. MTV Rusya tarafından “En İyi Artist”, “En İyi Şarkı” ve “En İyi Sanatçı” ödüllerini aldı.
* 24 Mayıs 2008 tarihinde Belgrat’taki 53. Eurovision Şarkı Yarışmasını “Believe” isimli şarkıyla kazandı. Dima Bilan’a Macar keman sanatçısı Edvin Marton ve dünyaca ünlü olimpiyat şampiyonu patenci Evgeni Plushenko eslik etti. Yarışmayı 272 puanla kazanan Dima Bilan, 7 ülkeden 12 puan aldı.

İlgini çekebilir
alt

Dima Bilan’ı merak ediyorsan hemen tıkla!!!

 

  

 
Dima röportajı bir sonraki sayfada!

Sayfalar: 1 2 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir